Search Results

Search results 1-20 of 215.

• Hypnotix poker blog

hypnotix - - BG - блогове

Здравейте, Тъй като блога стана на 2 години, реших да направя кратък ъпдейт какво се случва с мен, тъй като от началото на годината не съм писал. Ще наблегна на нещата свързани с покер, тъй като все пак това е покер блог Както написах в последния си пост основната покер цел през годината ще е да си увелича Hourly-то спрямо 2018-та с поне 40%. Радвам се да споделя, че категорично целта е изпълнена при това с доста повече от очакваното. Още до август месец бях направил по-голям профит от цялата 20…

• Pre - super easy call considering the small SQZ size villain does + you have position. Flop - you have ZERO FE so 1/3 doesnt make any sense. I would either bet bigger size or the better option is to check back to see free turn. As played I would check back turn to see free river and if I miss river and he still checks I would shove to make him fold JJ-KK. If he has AQ-AK, AA most players would bet river.

• You forgot one thing - this is NL10 hand. Population on NL10 usually calls all low PP vs 3bet, no matter positions. So UTG have 22-44 in his range here. Anyway you have an easy call on the turn.

• Единственото нещо, което биеш и което би имало поне малко смисъл като отиграване в главата на един фиш е AJ , а тук стои въпроса защо фиша ще чака да те рейзва на ривъра, а не още на търна ако наистина държи AJ. Тук каквото и да направиш е ОК с тея пот одс. Ясно е, че ще се натрисаш на сетове и АК/AQ в повечето случаи ама с 18% пот одс срещу фиш няма как някой да фолдне КQ тук на практика. Дори и да е леко -EV кола ти след рейза, то ще си доста близо до 18-те % според мен .

• I would check-fold 70% of the time, and Check-raise the other 30%. You block some Tx (KTo and JT) and FDs so check-raise wouldnt be that bad on this board.

• No, just the opposite, we should decrease it. We are OOP vs 2 strong ranges, yes we have pot odds to call widely, but it will be very hard to realise our equity.

• May be TT,ATs,KTs,QTs,JTs,T7s+,ATo,KTo,QTo,JTo Most people call also T9o here, which is not OK vs 2.

• Vs 2 flop is a clear check. Both players have more Tx in their ranges than you, especially BB. As played when BB folds, I would check fold most of the times but I would add some % of check-raise too, may be 1/3 of the time.

• Preflop I would either Sqeeze or fold. As played Just fold

• People on NL25 often treat 1/3 cbet as a sign of weakness, they are no used to it beacuse almost nobody uses it on this limit, so they often raise it with air. Since you block 88, his range here is AK/KQ, Ax FD or pure air. I would call flop, bacause he might not continue with his air and give me free river or he might use small size on turn and give you good odds to call. Jaming flop is not bad too but is a little more variative.

• Hud

hypnotix - - EN - Strategy & Hand Discussion

Quote from motiejus: “Quote from hypnotix: “you can crush NL10 with a 10+ bb/100 ” That is still possible? ” Of course it is, even in 2019

• Vs 2% 3bet you can fold preflop. As played you have an easy call on the flop and fold on turn. Raising flop puts you in a coin flip situation vs his AA-QQ, so call is better vs this type of player, because if you hit you will easily realize your equity and if you miss you will save some blinds .

• Hud

hypnotix - - EN - Strategy & Hand Discussion

WWSF depends very much on the limit you play and number of players that see flop. For example you can crush NL10 with a 10+ bb/100 and your WWSF may not be more than 41-42%, because most flops are seen by 3 or 4 players usually. On NL20 most winning regs have WWSF between 42-46%, on NL50 43-48%, etc.

• Turn is a clear shove. There are too many bad rivers for us ( K,J,8) or scare cards for him and there are only 4 combos of KJs in his range when he is ahead of us. And yes he looks more like fish than reg with these stats and this stack (79bb).

• Трябва да вземаш ръката поне 34% от случаите за да е +EV кола ти на ривъра. При положение, че в един стандартен рейндж на бутона от 45-50% остават 22-24 комбота с флъш, а нещата, които те бият са точно 14 комбота ( изключваме 55) то няма как да фолднем според мен.

• 1. Сайза ти на флопа не ми харесва срещу 2-ма. Аз бих чекнал или ако бетваш използвай голям сайз за да фолднат 22-99 и Аx. С тоя сайз почти всичко ще ти продължи. 2.Ами има страшно много неща в рейнджа, които те бият, да не ги изброявам всичките. Няма да се учудя и ако изкара JJ, на тези нива съм забелязал, че BB често колват с JJ вместо squeeze, все пак зависи от играча. 3. Ами не, имаш лесен фолд - флъша пада, има дабъл карта, просто не виждам с какво по-слабо ще бетва почти пота на ривъра сре…

• Ами няма много какво да направиш според мен, буташ ги на търна и това е. Не би трябвало да има 22-44 макар, че заради кола на BB може и да ги има в рейджа. От друга страна повечето трудно ще фолднат 99-JJ тук особено ако имат и каро и се надяваш да вземеш стойност именно от това. Комботата 99-JJ би трябвало да са повече от готовите му флъшове така, че алл-ин на търна ми се струва най-добре.

• Hypnotix poker blog

И така 2018-та приключи и май е време за обзор. Изпращам годината със смесени чувства. Изпълних доста от целите, в други тотално фейлнах или си смених приоритетите. Ако трябва в цифри да обобщя играх лимити между НЛ10 и НЛ125. Изиграните ръце за годината са 674 952 като тук не са включени ръцете в сайтове без тракери. Гледайки си статистиките и играта в момента спрямо това, което съм бил преди година то не може да се каже, че това е един и същ играч. Почти всичко в играта ми е коренно различно и…

• Потсайза му на флопа е странен, твърде вероятно е да го прави със стрейт, сет, 2p или ръка, която има нужда от защита като JJ-QQ. След А на търна JJ-QQ отпадат от рейджа му. Лично аз избягвам да чек-рейзвам подобни бордове. Блокваме флъш и стрейт дроуовете и освен с някаква готова ръка, която ни доминира той няма много неща, с които ще продължи. Иначе след като влиза алл ин с тея одс, които имаш дори и срещу сет е без особено значение дали ще колнеш или фолднеш.

• Hypnotix poker blog

Днес забелязах, че блогът ми стана на 1 година. Доста неща се промениха за това време, което е нормално. За тези 12 месеца имам зверски напредък в разбирането за играта и като цяло играта ми няма нищо общо с периода от тогава. Постигнах доста цели, в други пък тотално се провалих, но не ми се прави обобщение на годината в момента. През последните 2 месеца хвърлям много усилия в подобряването на играта ми и за да не пиша общи приказки ще бъда конкретен : 1. Разширяване на рейджовете - в момента с…