Monthly goals

• - Темата е следната , кога би бил най-подходящият момент за човек който те първа започва да играе покер и работи паралелно с това за да си покрива разходите ?
      - Също така , кои са най-важните фактори от които зависи това ?
      - Дали сигурният доход от редовната работа и задоволяването на основните ни нужди , реално ни помога или ни пречи да стигнем по-бързо до желаните от нас цели ?

1/ Едно от най-важните е да си подготвен добре теоритично и като за начало и базови знания , би трябвало предварително да сме готови с префлоп плана ни при почти всички възможни развития в тази фаза (Префлоп рейз по-позиции ; Защита по позиции ; 3бет ; 4бет и игра вс 3бет /4бет ) , след като приключим с тази част следва да поиграем известно време , докато свикнем и с прилагането на този изграден план ( да разберем дали работи , дали има неща които не са ок и ако е така да ги променим ) .
      Когато минем часта с Префлоп-а и усвояването / прилагането му , може да преминем и към постфлоп планът ни - като тук е доста по-сложно понеже евентуалните развития на 1 ръка са адски мн като варианти => Може да подготвим някакви неща със най-често срещаните ситуации в SRP (single raised pot ) и най-често срещаните ситуации в 3BP ( 3bet pots ) .
      Това означава да подготвим план за това с какви бет сайзинг бихме искали да играем в съответните ситуации Флоп / Търн / Ривър и как бихме играли вс най-често срещаните сценарии , когато защитаваме Ф/Т/Р .

Друго важно нещо е да се научим да осъзнаваме колко валю има в съответната ръка която държим при определен флоп и как най-ефективно да вземем тази стойност , много често хората преиграват ръцете си или не успяват да вземат тази стойност => за целта може да контактувате с по-добри от вас играчи, да поствате ръце в някой форум , да разглеждате и да се мъчите да анализирате сами ръце по форумите - това би помогнало доста .

Работа с помощен тракинг софтуер като ХМ2 / ПТ3 - подготвяне на хъд със съответните статистики , които ни интересуват и биха ни помогнали по време на игра и правилната им употреба .

2/ След всички изброени неща по-горе , би трябвало да имаме една солидна основа , с която можем да започнем да генерираме профит и да доразвиваме в бъдеще . Тук идва часта с грайнда и реалната преценка какъв ни е уинрейта , колко обем можем да гененрираме на месец , колко РБ получаваме за този обем . Доло горе след няколко месеца би трябвало да можем да изчислим колко профит можем да генерираме средно на месец , като се очаква в дългосрочен период този профит да се увеличава .

Тук вече идва момента в който можете да сравните реално колко получавате докато работите на редовната си работа и колко бихте получава ли ако замените часовете в които бихте работили с такива в които играете покер на съответния лимит .
      Ако работата ви генерира повече профит от покера => към този момент не трябва да напускате и обратното .

И още нещо , което записвам като последно , но реално може би е най-важното нещо . Не трябва да подценяваме стреса и напрежението под които ще сме ако изберем да напуснем и да започнем да играем покер фул тайм . Ако не се чувствате готови да се изправите пред нещо подобно , по-добре не бързайте да предприемате тази стъпка , понеже последиците от провала биха били много тежки , както и в професионален така и в личен план и реално ще забавите развитието си за доста по-дълъг период от колкото сте очаквали .

3/ Вече си отговорих на този въпрос в предните 2 , странното е че преди да седна и да напиша това - бях почти убеден че , трябва да изберем покера пред работата , понеже работата сама по себе си не е дългосрочната ни цел , а краткосрочен инструмент за нея и в редовната работа виждах основно спънка и отклонение от главната цел (Покера ) .
      След разглеждането на ментал щетите , които би ни нанесъл един провал - пак мисля че е спънка :D , но реално не е толкова голяма колкото най-лошия развой на нещатата .
      Та по-скоро е до самия човек ; ако сте свикнали със сигурността и провала би ви подействал разрушително , тогава => продължете с работата , докато не се уверите , че можете да се прехранвате от покер - като развитието ви ще бъде по-бавно , но и по-сигурно .
      - Ако сте свикнали да се поставяте под стресови и напрегнати ситуации и евентуални провали не биха ви нанесли сериозни емоционални щети => GO FOR IT ! - прогресави ще бъде по-бърз от горния вариант , но има опцията вместо 1 крачка напред , да направите 2 назад .

СРЯДА:

Изиграни часове : 5 /6

Изиграни ръце : 1581

Генериран рейк : 115,61

Брой преглеждания на финансови резултати : 3/3 - изпълнено
    • Вчера нещо ми се беше бъгнал браузъра и неможеш да отворя нищо и не успях да ъпдейтна . Почивах 2 дни отидох да се видя със семейството ми и имах некви неща които исках да им споделя и да експериментирам , мисля че към момента се получи добре . Но предстои лонг търм , моите очаквания са 90% да фейлне цялата тая инициатива - но все пак ми е страшно интересно да видя как ще се справят с тея неща , за които говорихме . Та върнах се доста зареден , след тези дни и успях да го прехвърля на масите , като смятам че играх много добре вчера , доста над средното ниво за месеца => Искам да повторя същото нещо и днес и след малко смятам да започвам :)
      Но преди това нека свършим и вчерашната работа :

СЪБОТА :

Изиграни часове : 5/6

Изиграни ръце : 1437

Генериран рейк : 106,54

Брой преглеждания на финансови резултати : 1/3 - неизпълнено
    • Доста изморен се чувствах днес и успях да логна само 5 часа , смятам това да е последния ден за месеца и следващите 2 дни да почивам .

НЕДЕЛЯ :

Изиграни часове : 5/8

Изиграни ръце : 1103

Генериран рейк : 90,23

Брой преглеждания на финансови резултати : 1/3 - неизпълнено

СЕДМИЧНИ ЦЕЛИ ПРЕГЛЕД :

Изиграни часове : 30,5 / 32

Изиграни ръце : 8054

Генериран рейк : 677,14

Брой преглеждания на финансови резултати : 50%

ХХ анализ : 0/4 часа

МЕСЕЧНИ ЦЕЛИ ПРЕГЛЕД :

Дни за игра - 25 / 24

Часове - 146,5 / 144
    • ОКТОМВРИ :

3ти пореден месец в който имам зададен план разбит на седмици - дни и съм адски доволен колко по-организиран съм спрямо , предишното ми аз преди 3месеца . Всичко което исках да се случи през този месец , го накарах да се случи - може би единствения ми пропуск е че не отидох на очен преглед и не си поръчах очила за пред ПС-то .

Ще започна от края на Септември - беше адски добър месец от към резултати и всичко , рънвах добре ,играх добре all good - като в края на месеца започнах да зареждам маси и от нл100 . В началото на Октомври естествено трябваше да кешаутна , за да си подсигуря разходите за настоящия месец и банката ми намаля , реших да не спирам да играя нл100 въпроса беше дали да продам част от екшъна или не - честно казано не исках да продавам нищо , полето е слабо , но не бях напълно сигурен че го бия и до каква степен би ме сринал 1 даунсуинг и как би повлиял на ментал състоянието ми , та това беше основния проблем от който изпитвах някакъв страх .
      С началото на месеца , видях че има супер яка промоция в бет365 , която е на стойност 10% допълнителен рейкбек до 10к евро - което само по себе си няма как да е зле , единствения негативен аспект бяха самите стъпки (аз правя по 2-2,5к рейк на месец ) , стъпките бяха на 2,5к и на 4к => шанса да изпълня стъпката за 4к беше =0 .
      Реших да си играя напълно стандартно и да не се напъвам с некви непосилни неща и да вкарвам допълнително напрежение към грайнда и така стигаме до 5 Октомври .

Какво има на 5ти Октомври ? Семейството ми ми подари подарък за един семинар за личностно развитие , на който имах намерение да отида така или иначе - семинара е на Юли Тонкин (бивш покер играч , преди време пишеше в грайндърс ) , супер позитивен и интелигентен човек . Билетите бяха 1+1 , т.е. може да вземеш един човек с теб => не се поколебах и взех човек , който го интересуват тези неща и биха му били от полза (един мой мн близък приятел , който се занимава с дроп-шипинг и ме залива с адски мн инфо ) .
      Семинара беше посветен на тема "Действие" и общо взето всички неща които описа в него не ми бяха непонятни , но реално не правех нищо по въпроса => тва е еквивалентно на това да не си наясно с тях . С чиста съвест мога да заявя , че тва е най-якото нещо което ми се случи през този месец и ми донесе най-много валю във всеки един аспект .
      Веднага след това си взех половин ден почивка , понеже бях адски зареден и исках да пробвам / приложа новите неща които бях научил и се получи много добре . Изградих някакъв план какви навици искам да придобия и как да го направя и да го добавя в ежедневието си без да наранявам времето за покер и личен живот .
      Също така успях да прочета още една глава от книгата , която споменах по-рано за себеконтрол / себепознание / концентрация / разпределяне на вниманието , тая книга е адски добра - всеки път когато седна да прочета нещо от нея се чувствам като некакъв неосъзнат примат :D Брутална книга , въпреки че съм прочел само 25-30% от съдържанието й .

След тва се върнах към покера и следването на целите , като си бях заделил време в края на месеца да отида до Джъмбо и да купя подарък за братовчедка ми , която на 29 Септември навърши 4годинки и й взех брутален подарък , който все още не съм го подарил ... ;d
      Then Poker , poker , poker като към 16-17ти Октомври осъзнах , че искам да ускоря процеса с подобряването си и пак си взех някакво време да помисля как да го направя и какво ми е необходимо , кое би ми дало най-мн ЕВ и как да се случи . Попринцип през седмицата имам по около 6-8 часа работа извън масите и тая работа е съвместна с други хора , много ми е трудно да седна и сам да правя некви неща , но когато имам ангажимент към някой - просто се чувствам по-отговорен и ми е по-важно да го свърша (това един вид начин да се манипулирам сам за да свърша определено нещо ) . Общо взето хората с които тренирам са хора , които са доста по-напреднали от мен и там основно аз съм човека , който получава инфо и задава въпроси и хора които са с доста по-базови познания от мен , там аз давам инфо и помагам . Както се забелязва има дупка в която нямам тренировки с хора които са на моето ниво , където ще е 2way => трябваше да намеря такъв човек за да запълня тази част от графика ми .
      За целта човека трябваше да играе същите лимити в същата зала за да не губим време в това да обясняваме какви са тенденциите на хората , кои как играе и подобни - да използваме по пълноценно самото време с което разполагаме . И имах 2 опции 1 мой приятел , който играе на същите нива - но реално не разполага с много свободно време и би било доста трудно да организираме някакви съвместни неща всяка седмица и другата опция беше едно момче , което не го познавам лично , но имаме общи познати и можех да направя връзката с него и да му предложа идеите си .
      Избрах втория вариант , понеже щяхме да имаме възможност да тренираме 1-2 пъти седмично , което е МНОГО ДОБРЕ и съм сиг че ще ние +ЕВ и на 2мата . И така добавих още нещо към работата извън масите - важната работа .

Какво друго , прибрах се при семейството ми за 2 дни , за да ги видя как са и да им разкажа и благодаря за подаръка , който са ми направили и имах някакви идеи как да ги вдигна , как да ги стимулирам да правят некви неща за себе си , как да се чувстват по-добре . Реално тва е 2рото най-яко нещо , което се случи през месеца - изобщо не съм очаквал , че ще проявят такъв интерес и ще им интересна тази тематика , която им бях подготвил за тея 2 дни . Реално имах някаква представа какво искам да се случи , но нямах точна идея как да го направя - Исках да им насоча вниманието към това , дали се чувстват щастливи от това как си прекарват времето на работа и в семейната среда и как могат да ги подобрят . И в случая те не говореха един с друг , а говореха един с друг чрез мен - понеже аз им задавах некви въпроси и успях да ги накарам да си кажат , много голяма част от проблемите , които не биха могли да ги споделят помежду си . След това се потупах по рамото , щот реално настроението им когато пристигнах и когато си заминавах нямаше нищо общо . Далеч съм от мисълта , че тея неща ще се запазят така и в дългосрочен план - в края на седмицата смятам да ги чуя 1 по 1 и да видя как са и дали са съумели да продължат да правят тези неща за които говорехме тогава .

След тва се прибрах във Варна и продължих да грайндя , а да щях да забравя този месец си бях преизпълнил целите на 25ти (почти седмица напред ,спрямо плана ) => още 1 потупване по рамото :D . Започнах да поствам ръце във форума и мисля че и това ми носи допълнително ЕВ , въпреки че анализите не са супер точни и добре обосновани - но никой не длъжен да ми анализира некви ръце , така че съм супер благодарен на тези хора които го правят и най-малкото ми дават различна гледна точка / поглед над нещата . Мисля че генерирам допълнително ЕВ и от тази моя нова активност . Ако трябва да си дам оценка за това как рънвам и как играя би било : Игра 6/10 и рън 3/10 . Въпреки всичко не лош месец , най-важното е че 60% от обема ми е вкаран на нл100 , много по-уверен съм в момента и съм сигурен че хората които играят тоя лимит , просто ще мина през тях - естествено има и изключения , хора които играят доста прилично и се защитават добре , вс тях няма какво особено да направя - немога да ги експлойтвам за сега .

В личен план ми е малко шит общо взето цялата промяна и това че отделям по 6активни дни в седмицата за покер и си жертвам личния живот , но тва решение го взех началото на Юни месец и малко или много бях наясно , че това ще се случи - ако искаш да ускориш процеса , трябва да правиш някои жертви , трябва да избереш към тоя етап от животът ти кое е по-важно и за мен тва е професионалното развитие .
      Виждам се с едно момиче от нз може би края на Юни , началото на Юли и общо взето отношенията ми с нея бяха ок в началото , понеже не бяха ангажиращи и разпусках и задоволявах нуждите си ( секс и некви лежерни неща ) и всичко беше ок . Последно време обаче почна да ме натоварва , имам в предвид не е лош човек , точно обратното супер добро момиче , но аз не искам нищо повече от това което е в момента и й го казах още в началото . Тоя месец почна да ми задава въпроси като , какво става с нас , какви взаимоотношния имаме и т.н. , на които аз си отговорих както преди и я питах тя какво иска и ми каза че така е ок (което е булшит , реално ако ти е ок няма да задаваш подобни въпроси и няма да насочваш фокуса в/у тема която може да го прецака :D ) .
      И не че ме натоварва , но един вид в момента се чувствам леко виновен ,щото един вид излиза че я използвам , при положение че знам че иска нещо по-сериозно и съм наясно с факта , че аз него искам това нещо , един вид и губя времето . Не съм сигурен точно кво решение да взема , предполагам че ще и кажа че няма смисъл да се виждаме повече , ако не го направя няма се чувствам ок със себе си , а то това е най-важното .

И на последно място , но не на последно място по-важност . Немога да игнорирам една книга , която не веднъж ми е влизала в полезрението когато чета разни постове / блогове / статии и подобни неща и реших да си я купя и искам да проверя дали мнението на масата е точно , всеки е супер доволен от тази книга и няма негативно мнение което да съм видял свързано с нея . Смятам следващия месец след ФОКУС , да прочета и тази : Наполеон Хил : Мисли и забогатявай .
    • Браво, блога е страхотен, чета го редовно, но нямам много време за коментиране. Но съвсем скоро това ще се промени( напускам работа) и ще бъда доста по-активен в коментарите, даже ще си направя и аз блог.

Относно поглеждането на финансовите резултати смятам, че почти го изкорених като навик. В началото беше много трудно, но ако успееш да устоиш няколко поредни сесии без да ги видиш, желанието да го правиш просто изчезва. В момента си гледам резултатите 1-2 пъти месечно. Да все още поглеждам резултата от дадена сесия понякога, но само ако сесията е била супер екстремна ( +-7-8 BI примерно). Този месец планирам да не гледам нищо през целия месец. Няма да е лесно понеже мисля да шотна най-после НЛ50 и ще ми е много любопитно как стартирам там, но все пак ще опитам да не гледам резултати.

Напоследък и аз чета много книги на подобна тематика, така че след няколко седмици след като изчета тези, които съм набелязал ще искам да ми препоръчаш някои.

Относно теорията, в последните дни правя дисекция на всяка една възможна статистика и анализирам лийкове и как мога да ги предотвратя за да вдигна WR, понеже Октомври беше ужасен месец откъм резултати, но въпреки това смятам, че имам много голямо подобрение в играта ми и съм много ентусиазиран за Ноември.
    • hypnotix wrote:

Браво, блога е страхотен, чета го редовно, но нямам много време за коментиране. Но съвсем скоро това ще се промени( напускам работа) и ще бъда доста по-активен в коментарите, даже ще си направя и аз блог.

Относно поглеждането на финансовите резултати смятам, че почти го изкорених като навик. В началото беше много трудно, но ако успееш да устоиш няколко поредни сесии без да ги видиш, желанието да го правиш просто изчезва. В момента си гледам резултатите 1-2 пъти месечно. Да все още поглеждам резултата от дадена сесия понякога, но само ако сесията е била супер екстремна ( +-7-8 BI примерно). Този месец планирам да не гледам нищо през целия месец. Няма да е лесно понеже мисля да шотна най-после НЛ50 и ще ми е много любопитно как стартирам там, но все пак ще опитам да не гледам резултати.

Напоследък и аз чета много книги на подобна тематика, така че след няколко седмици след като изчета тези, които съм набелязал ще искам да ми препоръчаш някои.

Относно теорията, в последните дни правя дисекция на всяка една възможна статистика и анализирам лийкове и как мога да ги предотвратя за да вдигна WR, понеже Октомври беше ужасен месец откъм резултати, но въпреки това смятам, че имам много голямо подобрение в играта ми и съм много ентусиазиран за Ноември.
      Благодаря ти Иво и се радвам , че ти харесва - с каквото мога да съм ти полезен , бих помогнал :) За нл50 няма кво да се тревожиш , ще ги прегазиш :)