Monthly goals

• Monthly goals

Здравейте ,
      Смятам да изготвя накакъв план за месеца , като дни за игра / дни за почивка / часове . За да имам яснота , какво реално искам да свърша и какво мога да свърша в деиствителност , като смятам да ъпдейтвам тази тема след края на всяка седмица :

- Дни за игра - 2-8 (без 5ти ) ; 9-22 ; 28-31 => Общо 24 дни
      - Дни за почивка - 5 ; 23-27 => 6 дни
      - Часове - средно по 6 часа на ден или : 24 x 6 = 144 часа
    • Здравейте ,
      понеже има някаква класация за блогъри или нещо подобно смятам да ъпдейтвам до края на месеца в тази тема .

Седмица 1 : Целта ми бяха 36 часа , успях да логна 42h като почти 25% от тези часове идва от Неделята , където превъртях играта от към изиграни часове . Относно представянето ми през седмицата , рънвах адски зле , което доведе до допълнителни грешки в изиграването на част от ръцете и допринесе за това нещата да бъдат още по-тегави . Другото нещо е че изпитвах някакъв дискомфорт / неяснота относно опонентите ми на нл100 , защото нямах достатъчна дата за тях и подхождах с респект през по-голямата част от времето и когато имах някакво решение , което е гранично избирах опцията да предам ръката (не съм сигурен дали това е грешка или не ) .
      В течение на обстоятелствата забелязах , че масата от играчи за които нямам статистики на нл100 са сходни дебили като тея на нл50 , също и ръцете се за тях се трупаха , както и шоудауни и преиграни ръце , които съм видял с тяхно участие .
      Въпреки гадния рън успявах да си вкарам нужните часове и дори повече от тях , като мисля че фейлнах само 1 от 6те дни през които играх и най-хубавото от всичко е че предните 2 седмици просто изпушвах в неделята и не можех да си вкарам необходимите часове , поради умора или тилт проблеми . Докато тази седмица не само , че успях да го направя но и почувствах , че това ми е пиковия период от седмицата и бих го отбелязал , като най-добрия ми ден от месеца за момента като ментално състояние и представяне на масите .
      Що се отнася за другата ми цел , която е брой финансови преглеждания изпитвам огромно затруднение и ми е много трудно да не поглеждам банката , когато съм имал кофти ден . Та общо взето съм на 0 прогрес в тази насока .

СЕДМИЦА 2 ЦЕЛИ
      Часове за игра по дни :

- Понеделник - 6
      - Вторник - 6
      - Сряда - 6
      - Четвъртък - 0
      -Петък - 6
      - Събота -6
      - Неделя - 7

Общо : 37 часа

Други цели :
      - Брой преглеждания на финансови резултати - 4
      - Отчитане на брой ръце ежедневно
      - Отчитане на генериран рейк ежедневно
      - Генериран рейк - 125-150 дневна цел
    • Здравей,

Опитваш се да ограничиш преглежданията на финансовите резултати, това е супер.
      Ако искаш обаче ефективно да спреш да ги гледаш като дългосрочна цел, ти трябва стабилен навик (или премахване на стар). Не съм сигурен, че ако ограничаваш поглежданията на всеки ден по равно ще получиш трайни резултати. Може да опиташ със следните въпрос:

- колко често искаш да поглеждаш резултатите си на месец?
      Пример: 1 път след края му

- на колко стъпки можеш да стигнеш до целта?
      Пр: 1) 1 ден; 2) 3 дни; 3) сесмица; 4) 2 седмици; 5) месец

- как ще изглеждат времево тези цели?
      Пр:
      1) 5 дни подред по веснъж на ден
      2) 3 пъту подред по веднъж на 3 дни
      3) веднъж за седмица или две подред
      4) веднъж за 2 седмици
      5) бууум
      Regards,
      Dean
    • dean wrote:

Здравей,

Опитваш се да ограничиш преглежданията на финансовите резултати, това е супер.
      Ако искаш обаче ефективно да спреш да ги гледаш като дългосрочна цел, ти трябва стабилен навик (или премахване на стар). Не съм сигурен, че ако ограничаваш поглежданията на всеки ден по равно ще получиш трайни резултати. Може да опиташ със следните въпрос:

- колко често искаш да поглеждаш резултатите си на месец?
      Пример: 1 път след края му

- на колко стъпки можеш да стигнеш до целта?
      Пр: 1) 1 ден; 2) 3 дни; 3) сесмица; 4) 2 седмици; 5) месец

- как ще изглеждат времево тези цели?
      Пр:
      1) 5 дни подред по веснъж на ден
      2) 3 пъту подред по веднъж на 3 дни
      3) веднъж за седмица или две подред
      4) веднъж за 2 седмици
      5) бууум
      Благодаря изглежда доста по-добре от моя хаотичен метод за сверка на баланса , ще стартирам с по 1 поглеждане на всеки 2 дни и ще го направя 3 пъти .

Първия ден от седмицата мина , стартира доста неорганизирано и хаотично , като разбрах че бойлера ми се е прецакал и не загрява водата , която е вътре и трябваше да разреша проблема някак си . След като си взех 1 студен душ , наистина се уверих че това ми е приоритета за деня , та се свързах с няколко човека и ми казаха доло горе колко ще струва , на хазяйката ми и се стори висока цената и реши тя да потърси някой и един човек мина към 8 да провери за кво става на въпрос и се оказа че трябва да се смени 1 част и всичко ще е ок утре вечер . Видях се и с един приятел по-късно вечерта , който е записал магистратура тая година и ми нахвърля мн интересна информация относно маркетинга и потребителското поведение .
      Към 23:00 си бях вкъщи и готов за грайнд , стартирах в 23:30 и играх до сега . Играх основно на нл100 , като масите бяха мн добри днес , за жалост първия един час аз бях толкова зле че не е истина , след това влязох в ритъм , но бях раздал около 2-3 стака фрий . След това 1 фиш ме закова 2 стака и общо взето бих се радвал ако съм БЕ , но това ще го разбера след утрешния ден .

Понеделник :

Изиграни часове : 4/6

Изиграни ръце : 1179

Генериран рейк : 127,85

Време до преглеждане на финансови резултати : Ден 1/2
    • Доста интересен ден и +ЕВ ден общо взето , научих нови неща с които да оптимизирам теоритичната част от играта си . Бойлера е ок , интернета е ок немоа повярвам че няма нещо , което да ме дърпа назад тази седмица , рънвам над ЕВ в тва отношение ... все пак има още 4 дни до края , та нека продължава така . Също и прегледах един от опонентите ми , който взема доста нестандартни линии и сайзинг спрямо масата на нл100 и нл50 , опитвам се да открия някаква логика и последователност в действията му , но все още немога да го направя - немога да разбера дали тея линии са балансирани или клика бутони , прекалено малко ръце стигат до шоудаун , за да направя генерални изводи . Все пак мисля че схванах на какъв тип бордове , по какъв начин си подбира бетсайзингите и мога да контролирам тежките решения пред които ме изправя , когато съм IP - докато разбера напълно кво прави .
      Честно казано мисля че тези отигравания са адски мн +ЕВ вс масата , шото едва ли биха защитавали достатъчно , дори и да не е балансиран в тея спотове . Срещу добри регове , ако не е балансиран просто ще аджъстнат и ще го изкъртят .
      Успях също и да се видя с хора от университета вечерта , които са записали магистратура и ги поразпитах кво става дали има некво валю в тва или е като бакалавърската степен (Waste of time ) , но реално са карали по няколко лекции . Все пак са положително настроени , защото има некви лектори които са от София и идват през седмицата във Варна да дават лекции . Може и да има нещо полезно , от което и аз да се възползвам - като силно се надявам , качественото инфо да е в маркетинг лекциите .

Утре ми е почивен ден , но мисля да вкарам 3-4 часа понеже изоставам от графика . Също така нямам почти никакви ангажименти , освен в събота => Петък / Неделя ще са full poker days и най-вероятно ще преизпълня таргетите .

Сряда :

Изиграни часове : 5,5/6

Изиграни ръце : 1614

Генериран рейк : 123,95

Преглеждане на финансови резултати - Ден 1/2 - loading...
    • Последните дни сесиите ми са доста леки , като мисля че успях да се преборя за мястото си на нл100 - много голяма част от реговете спряха да ме тестват и да не се забъркват в някакви гранични спотове вс мен , слабите регове тотално спряха да ми играят . Това допринесе за по-оптимална игра и сесии в които ми се налага да вземам по-малко стресови решения => намалиха грешките , вариативните спотове , шанса да тилтна и подобни неща от ментално естество . Забелязах няколко читави рега , които мисля че се открояват от масата и на пръв поглед няма къде да ги експлойтвам - срещу тях съм една идея по-внимателен и гледам да не си капвам рейнджа , защото го забелязват и плейбекват .
      Ръцете ми за тях са прекалено малко и тази информацията с която разполагам към момента е възможно да е напълно грешна и времето ще покаже до колко са солид и къде са им лийковете .
      Също така успях да завърша 3та стъпка от мисиите и реално ако играя всеки ден до края на месеца ще имам шанс да отключа 5 стъпка , която е 4000Е генериран рейк и като парично измерение е 150Е . Не съм решил още какво ще правя имам 8 дни да реша , най-вероятно ако се движа напред спрямо графика ще я направя , ако не просто ще пропусна и ще се задоволя със стъпка 4 и ще се надявам и другия месец да има подобна промоция за допълнителен РБ .

Петък :

Изиграни часове : 6/6

Изиграни ръце : 2053

Генериран рейк : 156,30
      Преглеждане на финансови резултати - Ден 1/2
    • Днес беше тегав ден , доста сетъпи и в началото на 2рата ми сесия може би около 40-50мин , концентрацията ми беше хипер зле - пропусках некви очевидни неща дали за thin value или за bluff catch и се случи една ръка в която имах 170бб и не видях , че играча зад мен ме покрива , като си мислех че стака му е 100бб , а всъщност е бил с 200бб . Дори смятам да я постна , за да я се сещам колко зле съм играл тези 50мин и да го избягвам за в бъдеще . След това всичко беше ок , като имах доста ръце с единия от солидните регове и му намерих 1 лийк който ще мога да експлойтвам за в бъдеще .

IPoker, $0.50/$1 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $32.51 (32.5 bb)
      BB: $100 (100 bb)
      Hero (UTG): $164.58 (164.6 bb)
      MP: $222.32 (222.3 bb)
      CO: $116.68 (116.7 bb)
      BTN: $104.68 (104.7 bb)

Preflop: Hero is UTG with K A
      Hero raises to $3, MP raises to $10, 2 folds, SB calls $9.50, BB folds, Hero raises to $164.58 and is all-in, MP raises to $222.32 and is all-in, SB folds

Събота :
      Изиграни часове : 6/6
      Изиграни ръце : 2063
      Генериран рейк : 179,40

Преглеждане на финансови резултати - Ден 2/2 - изпълнено
    • Ужасен ден от към рън и предполагам от към резултат , толкова зле не си спомням да съм рънвал в рамките на един ден - може би съм около 10 стака назад . Общо взето мисля че играх доста добре въпреки кофти ръна и не допуснах допълнителни грешки в следствие на това развитие . Също се отнася и за цялата седмица , супер солид като изключим 1-2 старта на сесии , успях и да не гледам банкрола за първи път , първата седмица къде всичко е изпълнено на 100% дори и повече .

Неделя :

Изиграни часове : 9/6

Изиграни ръце : 2885

Генериран рейк : 229,74

СЕДМИЧНИ ЦЕЛИ :

ОБЩО ИЗИГРАНИ ЧАСОВЕ - 40 / 37

ОБЩО ИЗИГРАНИ РЪЦЕ - 12986

ОБЩО ГЕНЕРИРАН РЕЙК - 1063,24

ОБЩО ПРЕГЛЕЖДАНИЯ НА ФИНАНСОВИ РЕЗУЛТАТИ - 2

СЕДМИЦА 3 ЦЕЛИ :

Часове за игра по дни :

Понеделник - 4

Вторник - 4

Сряда - 8

Четвъртък - 0

Петък - 6

Събота - 6

Неделя - 8

Общо : 36 часа

Други цели :
      - Брой преглеждания на финансови резултати - 2 ( Сряда и Неделя )
      - 4h Хенд Хистъри review
    • Още един ден в който съм тотално ГГ и немога да направя нищо , лошото е че усещам че започва да ме натоварва ментално и би трябвало да вземам някакви мерки за противодействие и е много вероятно утре изобщо да не играя . Със сигурност искам да направя анализ на цялата днешна сесия и на 2рата сесия от Неделния грайнд и да добия ясна представа дали всичко е рън или има и отигравания които са зле от моя страна , мисля че това би ми помогнало . Също така съм доста напред спрямо задедените цели за месеца та няма да изостана от тях дори и да си взема повече от един ден за анализ , за да заздравя разклатения майндсет и увереност .
      Реших че ще поствам и някакви ръце в английския форум за анализ на ръце може би по около 2-3 ръце на ден , смятам че ще помогне , както и ако анализирам по няколко ръце във форума на лимити до нл50 , един вид като задължителна тренировка всеки ден .

Понеделник :

Изиграни часове : 5 / 4

Изиграни ръце : 1486

Генериран рейк : 68,98

[b]- Брой преглеждания на финансови резултати - фейл [/b]
    • Доста интересни неща се случват последно време , мисля че осъзнавам до каква степен е важна менталната нагласа и колко е важно да знаеш как да се мотивираш , когато нямаш желание да правиш нищо и когато си в кофти рън . Когато рънваме зле това ни влияе и губим увереност в решенията си , интересното е че тази увереност можем да я възвърнем , когато извършваме някаква друга дейност/ активност в сфера която няма нищо общо с покера , сфера в която сме сигурни в себе си и в решенията си и знаем че сме добри в това което правим , по този начин вдигаме нивото си на увереност , което било снижено от лошият рън в покер средата .
      Също разбрах и че когато правя нещо за някой , без да очаквам нищо в замяна , просто с цел помощ под някаква форма и е видно че си помогнал на човека отсреща било то със съвет , разговор , мотивиране или решение на някой проблем ме кара да се чувствам адски добре и това несъзнателно го прехвърлям и на покер масите .
      Един вид сядаме с някаква различна нагласа , ние вече сме доволни от себе си понеже сме направили нещо , което ни кара да се чувстваме по този начин => сядаме да грайндим с някаква положителна нагласа , което увеличава продуктивността на самото време логнато за грайнд .
      И представете си разликата , когато седнете с тази нагласа и алтернативната опция - в лош рън сте чувствате се зле , недоволни от резултатите , разколебани в решенията които вземате по време на сесията и сте заредени с негативизъм :
      Също така да предположим , че лошият рън продължи - в кой от двата случая , бихме били способни да се представим по-добре , да допускаме по-малко грешки , да логнем повече часове и още мн други неща за които не се сещам в момента .

Точно тук , мисля че се изразява разликата м/у ментално стабилните и тези които не са наясно с тези фактори и количеството грешки , които допускат при наличението на повече стрес и негативна вариация . Не казвам че аз съм от хората , които са наясно с това - дори мисля че съм доста зле в този аспект от играта и осъзнавам още колко много усилия имам да положа за да го подобря . Но мисля че е точно толкова важно , колкото и теоритичната подготовка , може би дори повече ...

Събота :
      Изиграни часове : 5/6

Изиграни ръце : 1336

Генериран рейк : 127,01

Брой преглеждания на финансови резултати : 2/3
    • Изминалата , не беше най-якото нещо в покер отношение . Може би за пръв път съм недоволен от себе си за положените усилия , ще се опитам да опиша нещата , които се случиха ; С приключването на по-предната седмица и по-конкретно Неделята , в която дропнах 10тина БИ и това беше не малък % от БР , с който разполагам започнах новата седмица с привкуса на ужасния рън от предната и така си минаха и първите дни с некви брутални неща , което изкъртиха крехката ми ментална устойчивост , да страшно е какъв фиш съм 3-4 дни лош рън и гг майндсет .

След мрънкане / оплакване и подобни ненужни ефекти от случилото се , мисля че срядата беше деня в който успях да се рестартирам и да стигна до фазата в която спрях с мрънкането и реално свърших нещо полезно , изградих някакъв план как да намаля щетите и да си възвърна самоувереността .
      И по-голямата част от обема ми тази седмица е вкаран на нл50 , започнах да качвам ръце в английския форум - като съм страшно за бързината на хората които ги анализират. Това помогна до някаква степен и подобрих стратегията в някои от спотовете в които не ми бяха ясни , точно как трябва да протече екшъна . Анализирах и един от опонентите ми , които срещам както на нл50 така и на нл100 , което смятам че ще ми е адски полезно в дългосрочен план.
      Също ми се иска да поработя и над концентрацията си по-време на игра , понеже има какво да се подобри там - най-важното е че имам и идеи как да се случи , но без действие си остават само идеи ... Ще стартирам една друга моя идея през тази седмицата с цел подобряване в покера .
      Има доста много потенциално ЕВ , което в момента създавам и ще се изплати , след известно време - говоря за работата извън масите , теоритичната подготовка , която е страшно важна - до момента логвах средно по 6 часа . Сега ще имам възможност да логвам 8-10 часа на седмица , което неминуемо ще окаже ефект в/у качеството и нивото на играта ми .

Ще ъпдейтна още веднъж днес , за да сравня колко точно съм се проварил през изминалата седмица , когато стигна и до ПС-то си . Сега ще опиша как би трябвало да протече тази седмица .

СЕДМИЦА 4
      Часове за игра по дни :

Понеделник - 6

Вторник - 6

Сряда - 0

Четвъртък - 0

Петък - 6

Събота - 6

Неделя - 8

Общо : 32 часа

[b]Други цели : [/b]
      [b]- Брой преглеждания на финансови резултати - 2 ( Петък и Неделя )
      - 4h Хенд Хистъри review [/b]
      - Постване на 2 ръце в секцията на анализ , след всеки игрови ден и отчитане в дневния ъпдейт
    • ВТОРНИК

Изиграни часове : 7,5 /6

Изиграни ръце : 2108

Генериран рейк : 178,24

Преглеждане на финансови резултати - 2/3

Исках да напиша някои неща , които ми се въртят в главата , но имам чувството че ще ми изтекат очите от толкова време пред монитора , ще го оставя за итре това .