Hypnotix poker blog

• ТАРГЕТ: 24134/50000

До момента седмицата мисля, че се развива добре. Резултати не съм гледал все още, но съм сигурен, че вчера ми беше най-силния ден от началото на годината. Малко по малко започвам да увеличавам обема. Играя и доста повече HU спрямо предния месец. Реалните изиграни ръце са повече от тези, но заради дропванията HM2 не ми отчита всички.
      Направих и малки корекции в режима, когато играя през седмицата с цел да увелича обема и да изпълня целта си.
      За вариацията не ми се говори повече.
      Това е общо взето засега. Продължавам с грайнда :)
    • ТАРГЕТ: 28440/50000

Седмицата мисля, че беше Ок като цяло. Ще нахвърлям някои плюсове и минуси :

+Вкарах приличен обем. Преодолях менталните проблеми и влязох в grind mode :)

+ 1 покер тренировка

+ Направих най-силния си ден от началото на годината преди 2 дни. Днес пък взех най-големия си пот. Профита ми от него след рейка е около 270 блинда.

+Започнах да изучавам играта на ботовете. Почнах да им гледам всички ръце където има шоудаун. Доста са неудобни като опоненти и търся всякакви начини да ги контрирам понеже се е видяло, че няма как да се избегнат.

+ с АА на борд А44 се нацелих на каре 44 в скуизнат пот. Дори и такива глупости не ме тилтват вече. Да става ми тъпо ама продъжалвам с А играта си.

-отделих много малко време на работа извън масите тази седмица.

-отбелязах си няколко пота, в които направих необичайни грешки. Изплатих се на няколко фиша много лековато и всеки път се натрисах на нътсове.

HU се натресох на един, който шовира 30 поредни ръце префлоп. Успя да си вземе всички флипове и ми срина WR за месеца оттам.
    • ТАРГЕТ: 32099/50000

Все още не съм гледал резултати за месеца. Дори не съм гледал и резултати от нито една сесия. Нямам и абсолютно никаква идея как се движа след кошмарния старт на месеца. Мисля, че записах доста сесии с положителен резултат, но понеже правя дълги сесии, често над 1000 ръце може и да се заблуждавам за резултата от някои.

badhabit wrote:

Кои си маркнал като ботове?
      Ами имам подозрения за доста играчи. Всъщност подозрения е меко казано, но не ми се коментира тази тема тук. В 2+2 има доста доста популярна тема от преди няколко дни за ботовете в ipoker, ако ти е интересно може да я погледнеш.
    • ФЕВРУАРИ

1.ТАРГЕТ: 47364/50000

Това са ръцете ми според HM2 за месеца. Като се има предвид, че заради дропванията се губят част от ръцете то цифрата е близо до 50к, с което смятам таргета за почти изпълнен.

2.РЕЗУЛТАТИ

Както знаете стартирах кошмарно месеца. Даунсуинга от предния месец продължи с пълна сила и загубих наистина много стакове вследствие на вариацията. Всичко това продължи до около 10ти след което влязох в нещо като Grind mode, абстрахирах се от абсолютно всичко заобикалящо ме и започнах да правя по над 2к ръце на ден. Доволен съм много от резултатите. Не само, че избих абсолютно всички стакове от предния месец, но успях да избия и тези от началото на този като излязох на плюс от игра.Това е нещо, което смятах, че е невъзможно за такъв кратък период. В следващите 15 дни бях напред от игра 14 от тях. Ще си маркирам този период за в бъдеще така, че следващия път като вляза в голям даунсуинг да си примомня, че мога да бъда много печеливш играч.

3.ВАРИАЦИЯ

Въпреки добрите резултати в последните 3 седмици като цяло вариацията беше кофти и този месец. Определено това ми е месеца с най-много бедбийти ( преброих ги ) въобще. Имаше доста, които са за малки потове, но имаше и такива за по 200 блинда и ако поне няколко не бяха се случили може би щях да имам доста по-солиден WR. От друга страна аз също бедбийтнах няколко пъти, а и се радвам, че голяма част от големите потове, в които съм фаворит ги спечелих.

4.РАБОТА ИЗВЪН МАСИТЕ

Тук вложих по-малко часове от Януари, но все пак съм доволен от работата, която свърших.
      Както споменах започнах да анализирам ботовете. Това доста ми помогна, понеже няма как да ги избегна по време на игра.
      Покер тренировките си вървят по график, научих доста и от тях.

5.МЕНТАЛ

Общо взето тук ми е най-голямото подобрение за месеца. Тотално се абстрахирах от всички глупости, които ми се случваха по масите и се стремях да си играя "А" играта през цялото време. До последния ден не бях гледал резултати и наистина си нямах идея дали съм напред въобще от игра. Единствено мислех как да взема най +EV решение във всеки спот. Сега имам увереност и дори и да попадна пак в подобен даунсуинг ще си погледна графиката за последните 2-3 седмици и ще си припомня, че съм печеливш играч и загубите са следствие на момента вариация.

Ако трябва да обобщя месеца беше изключително важен за мен и съм щастлив, че успях да започна отново да печеля по масите. Като цяло смятам, че подобрих играта си спрямо януари и резултатите са налице.

МАРТ

Имам доста цели за месеца, но не такива свързани с обем, рейк и т.н., а по-скоро с подобрение на играта ми.

1.Набелязал съм 7-8 компонента в играта ми, които искам да изчистя и подобря. За някои имам идея как ще стане, за други се надявам треньора да ми помогне.
      2.Ще продължа изучаването както на ботовете, така и на най-печелившите регове от НЛ50. Това е супер +EV занимание.
      3.The power of habit така и не ми остана време да я започна, но този месец ще я прочета. Смятам да прочета и MGOP 2. Единицата ми помогна в някаква степен, но очаквах повече.
      4.Снабдих се с няколко курса за личностно развитие, като целта ми е да премина поне 1 от тях през месеца. Част от нещата в тях мисля, че ще ми помогнат изключително много на аспектите в живота ми извън покера, а това също ми е основен приоритет през тази година. Тук няма да навлизам в никакви подробности поне докато не се убедя, че имат положителен ефект.
      5.Физически тренировки - тук тотално фейлнах предния месец. Този месец цели няма да си поставям, просто ще гледам да направя колкото се може повече от нещата, които съм си набелязал.
      6.Спортни залози - мисля да инвестирам минимална сума и да започна отново да залагам на мачове. Ако има нещо от, което разбирам много то това е футбол и като цяло през годините винаги съм бил печеливш от залагания на мачове. Не съм решил още дали ще работя с типстър и ще залагам автоматично каквото той ми каже или сам ще ги мисля. Възможно е да направя и някаква комбинация. Идеята е да започна да си докарвам някакъв минимален пасивен доход от тези неща. Миналата година работих успешно 3 месеца с един типстър и като цяло съм доволен. Ще помисля тези дни какъв ще бъде най-добрия вариант.

Със сигурност съм изпуснал много неща, но поне в момента за това се сещам :)

The post was edited 4 times, last by hypnotix ().

• Нещо ново, което смятам да въведа този месец е график за игра. В момента играя супер хаотично от към обем. Накрая винаги го докарвам до целта, но сутрин като се събудя нямам никаква идея дали днес ще направя 500 ръце или 2500. Съответно сядам да играя, а ако трафика е зле (липсват фишове) сесията е слаба откъм обем. Съответно чакам вечерта да наваксам, а ако и тогава е зле трафика ( случва се понякога ) съм отделил целия ден да дебна за фишове, а накрая обема е под 1000 ръце. Това е неефективно и -EV. Отделно създава онова кофти чуство, че не си си свършил работата навреме. Като цяло почти тотално зарязах вечерните сесии след 22:00,като смятам, че в момента има по-добри периоди за игра. Нещо друго, което забелязах е, че нямам почивни дни. Освен на 1во число всеки месец и някой случаен ден от месеца, когато е изникнало нещо непредвидено аз буквално играя всеки ден. Това определено ми създава стрес и допълнително напрежение по време на игра и от този месец смятам да направя промени.
      - Направил съм таблица с предварително зададени дневни цели за всеки ден до края на месеца. Обикновено през делничните дни ще гледам да правя по около 1500 ръце, а уикендите по около 2000. Разбира се няма как да се изпълнява точно, така, че в началото на всяка седмица ще гледам да правя леки корекции по графика ако изоставам.
      -Взех решение в поне 6 дни всеки месец да почивам и да не играя. Така ще съм отпочинал и ще мога да вкарвам необходимия обем без допълнително напрежение, а и смятам, че ще играя по-добре през останалото време. Тези 6 почивни дни ще ги използвам за работа извън масите. През дните за игра също ще работя по играта си естествено.
      -Смятам, че 2 сесии дневно са напълно достатъчни за постигане на целите ми. В последните 2 седмици започвам да играя веднага като се събудя. Правя си кафе и веднага сядам по масите.Тогава се чувствам в оптимална форма за игра. Трафика не е идеален, но смятам, че е ОК. Обикновено правя по 500-1000 ръце през този период. 2рата сесия зависи от много неща, но идеята ми е да си довършвам броя ръце според таргета за деня в нея.
      -В случай, че изоставам с графика в почивните дни ще правя обедна сесия докато не наваксам с ръцете.

Започнах и да помагам на едно момче играещо НЛ4. Има доста проблеми с играта, доста губещ играч е, но малко по малко смятам, че ще се подобри и ще стане печеливш поне на този лимит. Той дори поиска да ми плаща за да му помагам, но категорично отказах. Това да взема пари от губещ играч на НЛ4, за който всяко евро е важно би било много нередно. Знам какво е да си на дъното и да нямаш никаква идея как по дяволите да си подобриш играта, затова смятам да му помогна с каквото мога.
    • Колега, до колкото разбирам играеш нива около 50нл. Според мен на тези нива трябва да се вкарва голям обем
      Един съвет от мен: Не се фокусирай толкова върху работите извън масите, ами започни да правиш по 80к на месец (лесно се правят на 6маси, ако играеш 4маси тогава 60к) Не че е лошо да се работи върху играта, но моето лично мнение, е че трябва да се набляга на играта. 50к таргет за ръце на месец и такъв за играчи на 400нл на теб според мен трябва да е някъде между 50-100к и то в горната граница. Пак казвам, ако играеш 6маси, ако си ограничен на 4 (което е много готино) тогава 60к, но предполагам, че играеш на повечко
    • hypnotix wrote:

-Взех решение в поне 6 дни всеки месец да почивам и да не играя. Така ще съм отпочинал и ще мога да вкарвам необходимия обем без допълнително напрежение, а и смятам, че ще играя по-добре през останалото време. Тези 6 почивни дни ще ги използвам за работа извън масите. През дните за игра също ще работя по играта си естествено.
      Здрасти,
      Както казва един приятел: "Почивката ражда шампиона". Много добре си решил. Аз бих те посъветвал обаче да имаш поне няколко дни в месеца без въобще да се занимаваш с покер, нито да играеш, нито да учиш и по възможност да не мислиш и говориш за покер. На мен ми се отазява доста добре.
    • Не съм писал скоро така, че е време да драсна няколко реда какво се случва.

Всички промени, тренировки, работа извън масите, анализа на ботовете и всичко останало най-после започнаха да дават резултат. За последните 30 дни направих над 50к ръце на НЛ20, а win рейта е двуцифрен - нещо, което не съм си и помислял, че мога да постигна, особено след тежкия януари и като се има предвид, че ботовете са повече от всякога. Спазвам перфектно графика, който си направих, намирам време и за работа извън масите и като цяло всичко върви наред.

В момента имам дребни неприятности и през тази седмица последното, за което ще мисля е покера. Не е нещо сериозно, но усещам, че играя разконцентрирано и допускам грешки и затова леко ще намаля обема тази седмица, а ще наваксам другата. Надявам се до края на седмицата проблема да е решен и да мога да се съсредоточа отново върху покера и да започна отново шотове на НЛ50.

richiechichi wrote:

Не се фокусирай толкова върху работите извън масите, ами започни да правиш по 80к на месец
      В момента предпочитам да правя по-малък обем, но да развивам играта си отколкото да правя по 70к-80к играейки като робот на 8 маси. Разбирам напълно гледната ти точка и донякъде си прав, просто предпочитам друг подход поне докато не започна да бия НЛ50.

solarispoker wrote:

На мен ми се отазява доста добре.
      На мен също :)
    • Време е да направя обзор на месец март и да си поставя цели за април.
      Ако трябва с едно изречение да опиша месеца то би било нещо от сорта на : Тотално превъртях НЛ20 и фейлнах във всичко друго извън покера.

Записах рекорден месец откъм резултат и winrate(не, че е от значение, но даже рънвам под EV). През по-голямата част от месеца имах съвсем други грижи и като цяло не би беше много до покер, но въпреки това си вкарвах необходимия обем играейки през повечето време на автопилот. Усещах, че съм напред от игра, но нямах представа, че резултатите са чак толкова добри. Сядах понякога и на НЛ50, но се наложи да изтегля част от банката и затова обема там е много малък. Хубавото, е че разреших проблема, който ме тормозеше и този месец ще мога да се съсредоточа върху всички цели. Събрах и необходимата банка, която ще ми позволи да шотна НЛ50.
      В последните няколко седмици статистиките ми се трансформираха значително. В момента почти всичко изглежда така както трябва да бъде и смея да твърдя, че по нищо не отстъпвам на тези, които кръшват НЛ50. Има няколко неща, които трябва да подобря и този месец ще поработя върху тях.
      80% от играчите на НЛ20 и НЛ50 са буквално същите, рейка е 30% по-нисък, ботовете са малко по-малко отколкото на Нл20, така, че освен 10тината на брой прилични регове играещи НЛ50+ няма особена причина да не се справя с нивото. Всъщност ще си продължа играта на НЛ20, просто всяка сесия ще гледам да отварям по няколко маси и на 50 стига играта да е ОК там, защото има и моменти, когато е рег/бот фест и няма смисъл. Поне такъв ми е плана за месеца :)
      Като цяло си написах домашното и съм проучил всички непознати регове, които ще срещна на нивото. Всъщност някои от тях са по-слаби и от тези на НЛ20, нямам представа какво правят на 50 ама както и да е. Май прекалено много ги обмислям нещата, което е излишно :)
      Свикнах на играта на ботовете и като цяло вече, не ми правят впечатление. Даже си ги екплойтвам доколкото мога, понеже открих доста лийкове.
      Има малка вероятност да пътувам за Берлин в края на месеца. Мой много добър приятел живее там и може да му отида на гости за няколко дни на негови разноски, понеже ми е много задължен. Брат ми, който живее в София ще ми е на гости известно време така, че се очертава интересен месец.

Целите за Април са следните :
      1.Покер - както написах по-горе продължавам с Нл20, като ще се стремя да направя колкото се може по-голям обем на НЛ50, когато има добра игра. Целта е да свикна с лимита, да увелича банката и да се прехвърля изцяло на него следващия месец.

2.Работа извън масите :
      A) 25 часа видеа
      B) Поне 3 покер тренировки с колеги
      C) Имам над 160 ръце за анализ - да ги прегледам всички.
      D)Работа с poker ranger
      E)Mental game of poker 2 - трудно ще я прочета цялата, но поне смятам да я започна този път.

3.Физически тренировки - задал съм си таргет, отново е доста амбициозен, дано този път го постигна.

4.The power of habit - Започнах я, много ми харесва засега. Целта е да я довърша до края на месеца.

5.No Alcochol - зададох си като цел да спра алкохола за 30 дни. Тук няма да ми е никак лесно, но ще опитам.

6.Курсове по личностно развитие - целта е да мина поне 1 до края на месеца. Тук задачата е доста по-сложна отколкото предполагах. Започнах първия. Само видео материалите по него са над 40 часа, отделно трябва да си водя бележки по всичко и има и доста мисии. С други думи не мога да продължа напред без да съм преминал мисиите от предното видео. То може де, но няма да има ефект. В момента съм на частта свързана с ментал гейма, но има и доста практика доколкото разбрах, а именно там ще е истинското предизвикателство. Надявам се след като премина през всичко да съм една доста по-добра версия на себе си, а въпреки че всичко това няма нищо общо с покера мисля, че ще ми се отрази добре на ментала.

7.Да спра да си губя времето с глупости - Като цяло забелязвам, че не си използвам пълноценно времето. Спя по 9-10 часа ( в последните 9 години не съм спал почти повече от 7-8), отделно гледам прекалено много филми и сърфирам в нета безцелно. Това нещо трябва да се промени и ще направя някакви стъпки в тази насока.

Ами това е засега. Целите са ми амбициозни, но и мотивацията ми е голяма така, че смятам, че ще ги постигна.
    • Отдавна не съм писал, май е време да направя един обзор какво се случва при мен.
      АПРИЛ накратко:

hypnotix wrote:

1.Покер - както написах по-горе продължавам с Нл20, като ще се стремя да направя колкото се може по-голям обем на НЛ50, когато има добра игра. Целта е да свикна с лимита, да увелича банката и да се прехвърля изцяло на него следващия месец.
      Ако трябва да съм честен не направих кой знае какъв обем на НЛ50 през Април. Причините са основно, че рънвах трагично там. Не съм свикнал да играя в трицифрени потове и като цяло, когато се стакна с някой за над 100 блинда и видя на флопа, че съм фаворит за спечелване на ръката 98% и му излязат 2-та % ми става доста тъпо и направо ми се убива желанието за игра. А подобни ситуации имах доста през месеца. Всъщност накрая успях да изляза на + от игра на НЛ50 ама неприятното чувство остава. Отделно направих грешката да изключа опцията да виждам пота в блиндове и правих някакви много тъпи грешки - примерно някой ме 3бетва до 5EUR и аз шовирам понеже на НЛ20 това е сайз за 4бет. Та това бяха основните ми проблеми на нивото.
      Решенията са прости : увеличавам банката за да се чувствам по-комфортно на нивото и никога повече няма да сядам без ipoker tools
      Иначе като цяло съм приятно изненадан от NL50. 90% от ботовете са същите, реговете не са нищо особено и има доста фишове, които ми бяха непознати, демек не сядат никога на НЛ20. Опасните регове са тези, които сядат на НЛ50 само като няма достатъчно трафик на НЛ100+ ( знаете се кои сте и без да ви споменавам :) )
      Абе като цяло съм убеден, че мога да се справя доста добре на нивото и при един цял месец там ще направя приличен профит.

hypnotix wrote:

2.Работа извън масите :
      Тук малко занемарих работата извън масите. Не е като да не съм работил по играта си, но не беше достатъчно.

hypnotix wrote:

3.Физически тренировки
      И тук резултата е някъде по средата. Не съм напълно удовлетворен, но пък и не е като да съм бездействал.

hypnotix wrote:

4.The power of habit
      Книгата е супер, препоръчвам я на всеки.

hypnotix wrote:

5.No Alcochol
      Издържах 30 дни без алкохол. За някои може би това не е никакво постижение, но за мен си беше сериозно изпитание. През последните години почти няма вечер, когато не съм изпил 2-3 чаши червено вино, така че да го спра изведнъж не беше лесно, но се радвам, че успях. Резултата е че свалих 2 кг. иначе не бих казал, че се чуствам по-добре или че спя по-добре примерно.

hypnotix wrote:

6.Курсове по личностно развитие -
      Ами не успях за завърша дори първия. Видео материалите са доста, практиката също и явно подцених времето, което ще ми отнеме да изпълня всичко. Новата ми цел е до края на годината да премина 3те курса.

hypnotix wrote:

7.Да спра да си губя времето с глупости -
      Ами тук по скоро се провалих. Направих си седмичен график, но като цяло като изключим покер графика се провалям с останалите задачи.

МАЙ:
      Тук се наложи да изтегля част от банката, а в края на месеца знаех, че ще се наложи да изтегля още една голяма част от нея, така, че през целия месец играх резултато ориентирано и основно на НЛ20. Не съм доволен от играта си, но пък хвърлих доста часове в работа извън масите, така, че резултатите няма да закъснеят. Разгледах над 1000 постфлоп отигравания на най-печелившите регове на НЛ50-100. Направих и пълна дисекция на собсвените си статсове и отких доста пукнатини. Например забелязах, че този месец фолда ми BBvsSB е 44. WTF?! Това е много. Разгледах последните 500 ръце, където съм фолднал и открих поне 40 ситуации, в които съм можел да колна или 3бетна. И т.н. направих подобно упражнение с почти всеки лийк, който си открих и смятам да го правя и занапред.
      Челинджа, който си поставих за месеца е да спра сладкото - всякакви шоколади, сокове, десерти и т.н. Тук ми беше доста по-лесно отколкото с алкохола. Резултата е че свалих още 1 кг. Общо 3кг за 2 месеца. Лошото е че отново започнах да пия по 2 чаши вино на вечер, но не смятам, че е такъв проблем при положение, че никога не прекалявам.

ЮНИ :
      Взех решение повече да не играя някой лимит ако нямам поне 60 BI за него. Досега си мислех,че 50 са достатъчни, но като гледам в какви суингове попадам смятам да подходя по-консервативно и да се придържам към 60. Спирам и с всякакви шотвания на нива и т.н. Започна ли месеца на НЛ20 го довършвам на НЛ20, започна ли на НЛ50 играя цял месец на НЛ50. Едновременна игра на 2 лимита ми влияе зле и не играя оптимално на нито един от 2-та.
      Цели :
      Банка за НЛ50 : В момента имам комфортна банка за НЛ50, но както споменах ще се разделя с по-голяма част от нея, така че през Юни започвам от дъното и целта е да билдна банка за да изкарам цял месец на НЛ50 без да се налага да слизам на 20. Абсолютно съм убеден, че ще съм печеливш играч там и освен някаква супер вариация няма какво да ми попречи да бия нивото. За да постигна целта трябва да вкарам огромен обем на по-ниските нива следващия месец, което и ще направя. Подхвърлиха ми и като идея, че overall hourly-то ми на НЛ10 би било > от НЛ20, заради липсата на ботове и в пъти по-софт играта. Не съм мислил върху това, но може би ще помисля. Всъщност съм готов да направя всичко за да изпълня целта да се кача за постоянно на НЛ50, така че тези дни ще обмисля всички варианти.

Останалите цели ще ги споделя в началото следващия месец.

The post was edited 2 times, last by hypnotix ().

• Последните няколко дни прекарах в Берлин на гости на мой близък приятел и днес сутринта се прибрах във Варна. Като цяло си прекарах страхотно и съм зареден с положителна енергия. Обиколих голяма част от забележителностите там и като цяло не е лош град, но лично аз не бих живял там. Бях и в София за 1 ден, но нямах време да се видя с почти никой освен брат ми. Доста мислих за нещата, които искам да постигна до края на годината и тук ще нахвърлям основните цели за близките 1-2 месеца.

1.Покер
      Тук целта е ясна - комфортна банка за НЛ50. Както споменах по-горе започвам почти от нулата и в близките седмици ще вкарам огромен обем за да постигна целта си. Разгледах огромна част от реговете на НЛ50 и има доста слаби такива, които постигат положителен win rate за огромен семпъл, така, че няма никакъв смисъл да продължавам с НЛ20 веднъж щом натрупам необходима банка за 50. Казах го и по-горе, но съм напълно убеден, че ще кръшна нивото.
      Въпросът тук е как най-бързо да натрупам комфортна банка? Вариантите са 2 :
      А) НЛ20 - тук си постигам прилични резултати през последните месеци и при един силен месец с голям обем би трябвало да се кача на Нл50. Проблемът е, че нивото е леко вариативно и така както някой месец имам над 10бб/100, така на следващия може да завърша около 1-2бб/100, а това би ме забавило доста. Другия недостатък е, че през този месец ще се опитам да правя голям обем в периода около 10:00-16:00, а на НЛ20 в този период е бот фест и няма достатъчно маси. По принцип играя на 6-7 маси на това ниво, но в този период едва събирам 4.
      B)НЛ10 - малко е смешно, но ако това ми помогне да си постигна целта по-бързо ще се наложи да си загърбя егото за известно време. Направих 2-3 сесии на това ниво просто за да видя за какво става въпрос, понеже не съм играл там от 1 година. Бях потресен от фийлда. Без да преувеличавам съм абсолютно убеден, че фийлда на НЛ20 е по-сходен с този на Нл200 отколкото на НЛ10. На НЛ10 буквално е съставен от огромен брой фишове + мега нитове и няма нито един бот или нормален рег. Друг огромен плюс е, че има 10+ маси по всяко време на денонощието, дори и сутрин. Т.е. мога да вкарам двойно по-голям обем отколкото на НЛ20, с което да компенсирам разликата в нивата. Тук мога да играя спокойно 8 маси и без тейбъл селект. Минуса е огромния рейк 8.29%. Аз поне не знам зала с ниво с по-висок рейк. За да проработи плана за това ниво трябва да направя някъв огромен win rate, но не виждам причина да не го постигна.

Утре ще взема окончателно решение, кой лимит ще играя до края на месеца. Най-вероятно ще си продължа с Н20, но ако на НЛ10 hourly-то ми е по-високо ( заради обема и скандалния фийлд) може и да се насоча натам, за да постигна основната си цел по-бързо.

2.Здраве/тренировки
      В последните 2 месеца се храня доста по-здравословно от преди, като почти винаги сам приготвям храната си. Е, отклонявам се от пътя понякога, но като цяло хранителния ми режим няма нищо общо с преди. Свалих и 3кг за последните 2 месеца, като планирам да сваля още 2кг до края на годината. Отново пия алкохол, но в умерени количества, а сладко не съм консумирал от 5 седмици.
      Съставил съм си план с физически тренировки за месеца и този път фейл няма да има. Обмислям и да започна да бягам по 5КМ няколко пъти в седмицата. Морската градина във Варна така и така ми е на 6-7 минути пеша от нас, трябва да се възползвам. Играя и футбол всяка седмица.
      Като цяло трябва да си сменя режима на ставане/лягане. В момента лягам около 3 и ставам в 12, което е много зле. Искам да направя нещо от сорта на лягане в 1 и ставане в 9. От 9 до 10 кардио и след това грайнд. Ще ми отнеме време да свикна с такъв режим, но би бил супер полезен ако успея да го постигна защото ще заменя 1 час сън за 1 час тренировки. Това ще ми се отрази и положително на майндсета определено.

3.Социална среда
      Тук за съжаление нещата се влошават драстично с времето. Всички хора, с които ми е приятно да си прекарвам времето и с които споделяме общи интереси извън покера вече живеят извън Варна и се виждаме все по-рядко. Имам огромен приятелски кръг от покер играчи, с които често излизаме, но реално с много малко от тях споделяме общи интереси извън покера.Всъщност дори и по отношение на покера повечето не са мръднали в развитието си от 2-3 години и са скептични към наемане на треньор, закупуване на покер книги и т.н. Останалите приятели, с които излизам са забили на едно място, не се развиват и по-скоро ме дърпат назад с ограниченото си мислене, затова вече избягвам безмислените излизания с тях. Целта тук накратко в близките месеци е да си променя социалната среда и по-точно да намеря повече интелигентни хора, с които ми е приятно да общувам и излизам.
      Надявам се и скоро да завърша 1-вия от 3те курса за личностно развитие с, които се снабдих. Има и доста материали в него за това как да сменим социалната си среда, но не съм стигнал още до тях.

Това са основните неща над, които ще наблегна в близките седмици. Ако трябва да съм честен мотивацията ми и за 3те точки е по-голяма от всякога, така че ще направя всичко по силите си да си постигна целите.

The post was edited 1 time, last by hypnotix ().

• Здравейте,
      Отдавна не съм писал и май е време да направя ъпдейт.

1.Покер
      През Юни започнах да трупам банкрол буквално от дъното. През последните 4 месеца играх на лимити от НЛ10 до НЛ125 .
      Стартирах месеца на 7ми юни. Тъй като имах малка банка не можех да си позволя да отварям на НЛ50, а НЛ20 по време на световното почти нямаше през деня, когато ми бяха часовете за игра ( буквално имаше моменти с 0 маси, нещо което никога не съм виждал) и стартирах без колебание НЛ10, където имаше по 15 маси денонощно. До края на месеца вече бях направил над 100 стака с рейкбека и като цяло играта там беше като разходка в парка. Реговете там нямат абсолютно никаква идея как да реагират на 1/3 сайз или на овърбети. Както и да е да не ви занимавам с такива нива, едва ли е интересно на някой.
      Накрая на месеца дори хитнах 250 евро от колелото на късмета в бета ( шанса е 1/2000) и приключих месеца подобаващо :)

През юли трафика на по-високите нива се нормализира, банкрола ми също и тук бях изправен пред следната дилема. Дали да премина изцяло на НЛ50 в бет365 или да започна в азиатските зали лимити НЛ400 - НЛ1000( равнява се на НЛ50-Нл125 като се обърне в евро ориентировачно) . Мои приятели направиха огромни суми на по-високите нива в тези зали и реших да ги тествам през следващия месец.

Игрите там са 8 handed като има анте. Играх на лимитите НЛ400 и НЛ1000 като продадох част от екшъна. Не ми трябваше супер дълбока банка, тъй като играх на 3 маси едновременно,а играта там е супееер бавна и мудна. Спокойно можех да си пусна някой филм докато играя на 3 маси без това да се отрази на играта ми. Иначе впечатленията ми са доста смесени. Играта е супер странна и няма нищо общо с тази в повечето сайтове. Лично на мен не ми допадна. Флоповете всички са мултиуей, което намалява значително еджа, който имам над популацията. Изолация на лимпъри до 8-9 блинда не ги отказва да видят флопа, често и 3-4 играча накуп колват и в случай, че миснеш борда става кофти. Постоянно се играе в дийп потове за целия стак и играта там е супер вариативна. За мен дори повече отива към лотария отколкото към покер, но това си е мое мнение. Играх и през часовете, в които се предполага, че ще има най-много риба от Азия, но почти не успявах да намеря маси с повече от 1-2 риби. Често дори и играхме 8 рега на една маса.Не бих казал, че играта е по-софт от Нл20-Нл50 в бета примерно, но все пак не съм вкарал някакъв огромен обем за да дам категорична оценка. То и на 3 маси няма и как да вкарам обем де, но играта на повече е почти невъзможна. Играта има и страшно много особености в тези зали - примерно няма рейк, но плащаш 5% от всяка печеливша сесия и т.н. Няма да ги изброявам всичките. Възможно е наистина играта на по-високите нива да е много софт и да се правят много пари там, но поне на тези нива, които играх смятам, че hourly-то ми в нормален покер сайт би било по-високо от игра на 3 маси в подобна зала. Отделно и спряха хъда, а без хъд играта там за мен е чиста лотария. Пак казвам, това си е лично мое мнение, приятелите ми които играят там не са напълно съгласни с мен, но сред тях има и такива, които зарязаха азиатските зали заради бет365 и не съжаляват.

Трафика в бет365 напоследък не е ОК и през октомври смятам да депозирам в pokerstars и да тествам zoom формата. Имам някаква представа какво представлява фийлда там и поне докато не стигна до НЛ100 не мисля, че ще имам някакви проблеми там с Нл25-Нл50 популацията. Възнамерявам след като депозирам там спокойно да си изкачвам нивата без да се налага да тегля всеки месец от банката и да се задържа най-после на НЛ100.

Иначе като обем правя в момента по около 70к ръце на месец , като смятам, че мога и до 100 да стигна до края на годината. Играя на 8 маси, средно по 555 ръце на час. Поне това ми показва HM2 :)

В момента разучавам hand2note и вероятно скоро ще суична изцяло към него вместо HM2. Ще ми отнеме няколко седмици обаче докато свикна с него и се науча да използвам повечето му функции. За момента повечето неща са ми пълна мъгла.

Тези дни ми попадна и част от един доста advanced покер курс( не е на Educa). Като цяло бях супер скептичен, но поне до момента от видеата, които гледах съм доста впечатлен и приятно изненадан. Надявам се да се сдобия с всички видеа скоро, защото смятам, че наистина има какво да се научи и поне ще имам интересно занимание през следващия месец. Сигурно ще напиша малко повече неща по темата по-нататък.

Със сигурност съм пропуснал доста неща относно покера, но това е накратко за последните месеци, а и като се сетя нещо ще пиша пак.

2. Други

Като цяло си промених изцяло хранителния режим през последните месеци. Ям доста по-здравословно от преди. Наблягам на риба, пилешко месо и плодове. Е чийтвам отвреме навреме, но е доста по-рядко от преди.

Записах се и на фитнес.Не бях стъпвал в зала от 15 години. Днес направих даже 1 месец откакто ходя редовно. Под редовно имам предвид 4 пъти в седмицата по около 2 часа, понякога и повече. Още от 1вия ден започнах работа с инструктор и следвам точно всичко, което ми каже. Като цяло доста ме натоварва, но предполагам е нормално. Тъй като и в нас имам няколко фитнес уреда смятам да тренирам и в нас в почивните от фитнес дни. Отделно и играя футбол всяка седмица. Надявам се до няколко месеца да има резултат :)

От 2 месеца работя с един типстър. Накратко му плащам за да ми дава прогнози за футболни мачове. За това ми решение бях жестоко критикуван от моите приятели. Причините са 2 :
      1) Когато сам си мисля мачовете съм печеливш в дългосрочен план, защо ми е да давам пари на някой при положение, че печеля и без негова помощ. - Отговора ми е, че въпреки, че печеля това ми отнема време докато анализирам дадения мач, а с типстъра се надявам да печеля без да си губя времето.
      2) Не са доволни от конкретния типстър тъй като са го ползвали закратко. Ами тук отговора ми е, че понеже лично се познавам с него го помолих да ми прати всичките си прогнози за последните 3 месеца. Той го направи и прецених, че ми е +EV да се абонирам при него. В дългосрочен план е печеливш.
      Като цяло започнахме отлично. Платих му за няколко месеца напред и още на 5ти ден вече си бях избил разходите. Дори имахме серия от 10 поредни печеливши фиша. През този месец обаче нещата не вървят добре и месеца е губещ. Хванахме зловеща вариация и огромна част от фишовете ни замина заради пропуснати дузпи, несправедливо отменени голове ( дори и корнери), червени картони за нашите отбори и т.н.
      Като цяло схванах алгоритъма по който работят повечето типстъри и мисля, че сам бих бил доста печеливш такъв. Не съжалявам за инвестицията, дори и да не направя някакъв профит научих доста неща по темата и смятам, че сам ще мога да си вадя прилични суми от спортни залози след като ми изтече абонамента. По време на паузата на националните отбори между другото бях пуснал мои си фишове и познах 21 от 23 мача. Определено има пари в този бранш и смятам да се развия и в тази насока в близките месеци, тъй като искам да имам и алтернативни доходи освен покера.

Предната седмица имах проблем с едното око и виждах замъглено с него няколко дни. Доста трудно ми беше да играя покер така и си записах час в специализирана очна клиника, където да ми направят пълен преглед на очите. Никога не съм носил очила и си мислех, че е време. Докато дойде време за часа ми окото ми беше наред и си виждах пак нормално.Обясних на лекаря с какво се занимавам и че по цял ден се взирам в дребни цифри на екрана. За моя изненада се оказа, че зрението ми е отлично и нямам никаква нужда от очила според лекаря. Иначе прегледа беше доста подробен и се радвам, че попаднах на истински професионалисти.

През Юли бях на сбирката на CASHERS в Grind house в София. Беше страхотно, всичко беше на ниво. Всички момчета са страхотни покер играчи и от всеки може да се научи много не само в покера, а и за много други неща. Научил съм много от всеки един от тях и съм им изключително благодарен за всичко.

Като цяло се сещам и за много други неща, но поста стана вече прекалено дълъг така, че ще пиша пак като имам повечко време ;)
    • Днес забелязах, че блогът ми стана на 1 година. Доста неща се промениха за това време, което е нормално. За тези 12 месеца имам зверски напредък в разбирането за играта и като цяло играта ми няма нищо общо с периода от тогава. Постигнах доста цели, в други пък тотално се провалих, но не ми се прави обобщение на годината в момента.

През последните 2 месеца хвърлям много усилия в подобряването на играта ми и за да не пиша общи приказки ще бъда конкретен :
      1. Разширяване на рейджовете - в момента съм на вълна CO и BTN и от 1-2 месеца играя с доста широки рейнджове от тези позиции. Причините са прости - направих подробен анализ на тенденциите на популацията на микро нивата и няма да навлизам в подробности, но масата от играчи не са дори и близко до оптимална защита на блиндове и овърфолдват срещу С-бет. 3бета на блиндовете също е смешно нисък и почти изцяло деполяризиран, така че реших да се възползвам на макс от всичко това. Не, че досега не го правех де :)
      2.River bet - работя по това от почти 2 месеца. Разгледах над 1500 ривър бета, които съм направил и отделих блъфовете от валюто, като в момента целта ми е да увелича успешните ривър блъфове без да влияя много на W$SD. Проблема е, че малко взех да прекалявам с ривър блъфовете и дори се пристрастих леко към тях, но пък win rate се покачи, така, че явно съм на прав път.
      3. Фокус по време на сесия - започнах да правя сесии от по 2-3к ръце. Естествено няма как да запазя отлично ниво на играта ми през цялото време, но определено забелязвам подобрение и дори след 3-4 часа игра играя близо до оптималното. Естествено има още какво да се желае, но това си е като мускул и се тренира с времето.
      4.Poker ranger - работя доста и с него, няма да влизам в подробности, но почти всеки ден правя по няколко call down-a и доста други неща.
      Това са основните неща, по които работя, но разбира се има и много други, които вече съм минал или съм набелязал за другия месец.

Като обем предния месец направих общо 75к ръце. Този вероятно ще бъдат над 85к. А декември нямам никаква представа какъв обем ще направя, нито в кои зали ще играя. В момента съм доволен на Hourly-то, което взе да се оформя в последните месеци и единствената ми цел е да го покачвам малко по-малко - било то с повишаване на overall win rate или по-високи лимити. Всъщност за hourly-то на реговете, както и нивото им на различните лимити и други подобни теми мога да говоря доста, но може би в следващия пост, който ще е скоро.

През последния месец имах някои здравословни проблеми и занемарих фитнеса. Направих само няколко тренировки, но просто други неща ми бяха на главата. Хубавото е, че от днес започнах отново. Намерих страхотна зала с най-модерно оборудване на 3-4 минути от нас и смятам да и стана редовен клиент.

Скоро ще направя по-голям пост, където ще засегна интересни за доста покер играчи теми.
    • И така 2018-та приключи и май е време за обзор.
      Изпращам годината със смесени чувства. Изпълних доста от целите, в други тотално фейлнах или си смених приоритетите.
      Ако трябва в цифри да обобщя играх лимити между НЛ10 и НЛ125. Изиграните ръце за годината са 674 952 като тук не са включени ръцете в сайтове без тракери.
      Гледайки си статистиките и играта в момента спрямо това, което съм бил преди година то не може да се каже, че това е един и същ играч. Почти всичко в играта ми е коренно различно и подобрено и в момента като си видя худ-а изглеждам като играчите, срещу които ми е било неприятно когато са на масата ми. Разбира се има доста неща, които все още ми куцат и които трябва да подобря.
      Започнах годината кошмарно. Януари всъщност ми е и единствения месец, в който съм назад през годината. След това нещата си дойдоха по местата. Последваха над 100к ръце на НЛ20 с WR от над 10bb/100, което си е постижение като се има предвид рейка от 6,67%. До края на годината вече може да се прочете какво се случи в горните постове, играх микс от различни лимити в различни зали, къде успешно, къде не толкова. Имаше и моменти през годината, когато ми се налагаше да си изтегля почти цялата банка и да почна от дъното, но massmultitabling-a ми помогна доста в това отношение да възвърна загубите бързо, но все пак бях ограничен през повечето време да играя на лимитите, които желая. Спазвам прекалено стриктен BRM и не знам дали това повече ми помага или вреди понякога.

В последните 2 месеца съм си насочил вниманието изцяло към анализ на популацията и лийковете, които има тя на различните нива. Интересно е, че дори и на НЛ1000 популацията овърфолдва значително спрямо PIO в някои спотове, което ме изненада много. Разбира се не съм се запътил затам още, просто ми беше любопитно да ги сравня с НЛ50/100 и се оказа, че и там хората има доста лийкове.
      През годината винаги, когато качвах по-висок лимит се изненадвах, че разликата между реговете не е толкова голяма колкото съм смятал. Оказа се, че нивото на което играят играчите доста често няма нищо общо с уменията им в покера, а по-скоро с банката им. Познавам регове на mid-high stakes, които имат по-лоши теоретични познания от средностатистически рег на НЛ50, както и регове играещи НЛ10-20 с доста солидни познания за играта, които с подходяща банка биха били доста печеливши на НЛ100 примерно. Като цяло следя доста често лобито в бета и често виждам добри регове играещи НЛ100 да слизат на Нл10-20 за известен период явно си ребилдват банката, и обратното губещи нитове на НЛ20-50 да играят няколко маси на НЛ100 и 200, където въобще не им е мястото.

Като основна цел в покера през годината съм си поставил да си увелича парите, които печеля в момента средно на час с 40%. През годината си комуникирах с доста покер играчи от най-различни лимити и формати и чух доста интересни мнения по темата. Като цяло всички играем за пари и увеличаването на Hourly-то ми се струва най-оптималната цел, която всеки трябва да преследва. Доста хора си поставят за цел да стигнат до даден лимити и да направят x брой ръце там с определен WR и т.н. Това за мен не е оптимално като цел. Качването на лимит зависи от многобройни фактори като размер на банката и т.н. да не ги изброявам всичките. Доста играчи дори не знаят какво им е текущото hourly и продължават да играят на лимити с ограничен трафик и не слизат никога на по-долен лимит заради егото си, въпреки че ако добавят 1-2-3 маси от по-долен лимит профита им на час ще се покачи с определен процент. Други пък се ограничават с малко на брой маси мислейки си, че WR им ще падне ако добавят още 1-2. Да речем някой играе на Нл50 на 4 маси и WR му е 6бб/100. Често този човек предпочита да си остане на тези 4 маси, вместо да добави още 2 и да играе с WR 4bb/100 и да взема допълнителни пари от рейкбек заради 2-те допълнителни маси. Заради егото си тези хора предпочитат да стоят с по-висок WR вместо да печелят повече на час.
      За да си увелича Hourly-to трябва да си повиша WR и/или да играя на по-високи лимити спрямо предната година. Най-вероятно ще направя микс от 2-те. Увеличаването на броя маси не е ок, в момента играя на достатъчно много маси и няма как да добавя още, така че ще се съсредоточа в тотално кръшване на текущите лимити и постепенно качване на по-горните. 40-те%, които съм си заложил като цел не са кой знае какво като цел, но лично аз бих бил доволен ако в края на 2019-та съм го постигнал. През последните 2-3 месеца открих доста ситуации, в които популацията може да се овърексплойтва и които реално добавят 2-3 bb/100 към текущия ми WR и смятам да продължа да се развивам в тази насока. Това ми дава и оптимизъм, че ще успея да си постигна целта, колкото и скромна да изглежда на пръв поглед.

Това е с няколко думи относно целите ми в покера. За съжаление фейлнах с доста от останалите цели извън покера, които си бях поставил през годината и в момента те са ми основен приоритет. Затова реших да си взема известна почивка от покера и да вкарам в ред останалите неща в живота си преди да се върна към него. Разбира се ще играя отвреме навреме и може би ще продължавам да уча, но просто в момента имам други приоритети и ще се насоча изцяло към тях оставяйки покера на заден план за известно време.
    • Здравейте,
      Тъй като блога стана на 2 години, реших да направя кратък ъпдейт какво се случва с мен, тъй като от началото на годината не съм писал.
      Ще наблегна на нещата свързани с покер, тъй като все пак това е покер блог :)

Както написах в последния си пост основната покер цел през годината ще е да си увелича Hourly-то спрямо 2018-та с поне 40%. Радвам се да споделя, че категорично целта е изпълнена при това с доста повече от очакваното. Още до август месец бях направил по-голям профит от цялата 2018-та. А с какъв % успях да го увелича ще споделя след като приключи годината.

Като цяло в началото на годината мислех, да оставя покера на заден план за известно време, но обстоятелствата в последствие се стекоха така, че не само не спрях ами и увеличих обема.

В началото на годината си бях заделил пари за доста месеци напред, като смятах да си взема почивка от покера и ако играя ще е колкото да си покривам някои месечни разходи. Преди това обаче, реших да направя 30к hands shot на лимити извън комфортната ми зона. Резултата, е че завърших точно брейк ивън, но определено рънвах много зле и мисля, че бих се справил добре на въпросните лимити дългосрочно. Срещнах много добри опоненти и си беше предизвикателство да се батълвам с тях, като определено не им се дадох.

След това реших да тествам zoom формата, но не ми се занимаваше да правя доларов скрил и т.н. за да депозирам в старса на НЛ50 затова пробвах НЛ20 speed в ipoker. 3-4 човека от по-високите лимити ме предупредиха да не се занимавам, фийлда е кофти и т.н. ама все пак реших да проверя. Еми оказаха се прави. Фийлда се оказа наистина много тежък. Нормални регове и нитове буквално нямаше или поне бяха рядкост. Целия фийлд е 30/24/11 регове и няколко фиша. Е има и от останалия тип играчи ама са по-скоро изключение. Та направи ми впечатление, че регове с тея статстове им отнема прекалено много време да вземат дори елементарни решения, когато в пота са забъркани 2-3ма от тях. Не казвам, че си шерват карти ама знае ли човек, просто не е нормално всяка ръка да ползват тайм банка за наистина елементарни решения. Отделно са си с еднакви статсове голяма част от тях. Ама то като се замисля то и моите статсове са почти като техните, така, че не мога да ги обвиня, че са ботове. Извода ми е, че фийлда определено е по-тежък от Нл50, като не съм сигурен дали не е по-тежък от НЛ100 премиум маси, но ако не е то поне се доближава до него.

След известна почивка от покера, реших да се върна по-масите. Причината да се върна е, че имах няколко големи финансови разходи, които не бях планирал, а тъй като покера е единствения ми източник на доходи през последните 2 години нямаше как да покрия тези разходи по друг начин. Та бях си оставил в покер клиента едни 500 евро от преди и започнах грайнда от дъното, демек от НЛ10. Направих 100к ръце с WR 16bb/100( gyazo.com/febed350b926e5bff266131c05205ac5) и бързо събрах банка за по-високите лимити. Няма да влизам в детайли месец по месец какво се случваше, просто ще нахвърлям някои рандом неща, които направих за да подобря играта си, както и някои факти през последните няколко месеца. Лошото е, че все още играя основно на micro stakes през последните месеци. Причината е, че искам да събера определена сума пари до края на годината по-възможно най-сигурния и ниско вариативен начин. Хубавото, е че почти успях да го направя, а в последните дни се случиха и редица хубави неща в личен план така, че от януари е твърде вероятно да започна да градя банкрол за по-високите нива.

- Изцяло преминах към hand2note.
      - Увеличих броя на масите. В момента играя на 10, като понякога отварям и 11-та маса, в случай, че играта е хубава. И да тук повечето хора ще кажат, че няма как да се играе оптимално на толкова много маси и един тон глупости, но това не е така, поне на микро нивата големия брой маси е задължителен и пак може да се играе сравнително оптимална игра. Тайната е, че правя супер подробен анализ на топ30 от най-често срещаните ми опоненти за последните 6 месеца. Постоянно опреснявам стастовете, тъй като реговете си променят стратегиите и ползвам датабаза за не повече от ласт 180 дни. Всеки един от тези 30 рега го анализирам изцяло и си правя план как ще играя срещу него така, че по време на игра не губя време да отварям попъпи и т.н. тъй като съм наизустил всяко едно негово слабо място предварително. Това ми помага да играя на толкова много маси без да развалям играта си и ми помага да вземам супер бързи решения дори и в по-сложни спотове. Мисля, че за последната 1 година има само 1 или 2ма играчи, които при семпъл срещу мен над 25к ръце са на + от мен, а hand2note в това отношение показва доста точни резултати. Факт е, че основното ми време в работа извън масите е анализ на съперници, но това ми се отплаща много по време на игра.
      -попаднаха ми случайно няколко покер курса от някои покер гурута. Изгледах ги от любопитство и имаше някои интересни неща, които имплементирах в играта си.
      - успях да направя 102к ръце в рамките на един календарен месец. Отдавна си го бях поставил като цел и се радвам, че успях да го изпълня.
      -правя по само една сесия на ден. Обикновено трае между 3 и 6 часа, като определено си е предизвикателство да си запазя фокуса за такъв период от време, но той си е като мускул и се тренира с времето. А и големия брой маси ми помага да не се разсейвам по време на сесия.
      -смятам, че тотално доминирам опонентите срещу, които играя. 95% от реговете отказват да играят HU срещу мен. Скоро намерих и личните блогове на някои опоненти от други държави и там видях няколко интересни поста за мен. Единия от реговете нарочно си сменил графика за игра за да не се засичаме по масите и чакал да стана за да седне той, тъй като и 2мата играем на всички възможни маси на лимитите, които играем и батълването по между ни е неизбежно. Друг пък директно сменя лимитите като ме види, отваря 3 маси на по-високия лимит и 3 на по-ниския само и само да не се засичаме. Вярно, е че се старая да ги затруднявам максимално много във всеки спот и да се възползвам максимално от всяка една слабост в играта им ама не предполагах, че чак толкова им влияя ментално. Пък и все пак единия взема коачинг от известен покер треньор, би трябвало да е подготвен за постоянните ми овърбети.
      -работя и страшно много по моята игра. Следя си всички стастове, които са извън нормата и причините те да са така, съответно и ги коригирам.
      -изпробвах и други зали, но като цяло ми е трудно да аджъстна в зали без Хъд и обема там не е голям въпреки, че направих профит и там.

През тази година забелязах следната тенденция - голяма част от реговете в ipoker вече играят постоянно на по-ниски нива от обичайните им лимити. Явно нивото на по-високите лимити става прекалено сериозно за тях. Имаше няколко рега, които играеха през последните 2 години при това успешно на НЛ100-400, които често играеха на 8+ маси на НЛ10 и НЛ20. В последствие отново се върнаха на 100, 200 и 400, но все пак е странно да видиш такива хора на ниските лимити, но явно на всеки може да се случи. Но не са само те, доста от регове на 100 и 200 слязоха на 20 и 50, тея от 50 слязоха на 10 и 20 и т.н.

Друго, което ми прави впечатление , че все повече хора започнаха като мен да обръщат внимание на Hourly-to, а не толкова на лимитите, които играят. Поне това забелязвам в доста от блоговете в 2+2. Не е необичайно mass multitable регове на НЛ50 да печелят повече на час от печеливши регове на Нл200, съответно регове на 20 печелят повече от тези на 100 и т.н. Даже онзи ден четох един блог как един кръшър на НЛ20 играещ на страшно много маси показа, че печели повече на час от доста от Нл100 реговете в залата, която играе. Е причината е разбира се и слабия трафик на НЛ100, съответно и малкия брой ръце, които могат да се изиграят там на час.

Има и още доста други неща, за които се сещам и които искам да споделя, но поста стана прекалено дълъг и може би ще го направя друг път.
      Поне така както съм запланувал нещата, от януари ще започна да билдвам банка за по-високите нива и ще се захвана доста по-сериозно с теорията и всичко останало, което ми е необходимо за да успея там. За момента съм изключително доволен от прогреса си през годината и от това, че изпълних целта, която си бях задал. Доволен съм от hourly-to си въпреки, че не играя високи лимити и следващата стъпка е да го надградя този път обаче изкачвайки лимитите, а не увеличавайки брой маси и уинрейт.