МАРТ->> МАЙ

• МАРТ->> МАЙ

ЦЕЛИ :
      В покер отношение в идните 3 месеца искам да се случат точно 3 неща :

1/ НЛ200 - да се преборя за място на лимита

2/ Подходящ грайнд сет-ъп (ПС+ 1монитор (2) ) - Защо това е важно ? С оптимизирането и подобряването на играта , решенията които вземам станаха доста по-бързи и за кратко време , тази тенденция ще се запази и за в бъдеще => Ще имаме повече време за реакции / вземане на решения , така че ще мога да добавя 1-2 допълнителни маси по някое време . Декември си взех широко екранен монитор , не ме изкефи и го върнах . В момента съм само с 1 монитор и от време на време , когато имам 4 заети слота и 2 свободни , масите на които играя застъпват лобито на залата и пропускам маси които мога да добавя и не ми харесва че се случва това , не е края на света но дропвам някаква стойност по този начин .

3/Солвър - колкото повече задълбавам в теорията и конкретни спотове , толкова по-често се натъквам на ситуации в които немога да измисля подходяща стратегия за дефенд или експлойт . Смятам че една различна гледна точка , която е математически издържана няма да ми е излишна и ще ми помогне доста .

Ментално състояние / физическо състояние :

Ментъл:

В тези 2 аспекта също имам доста да поработя и в момента в който си вдигна winrate /час , ще жертвам част от времето за покер в тази насока . За подобряване на менталната нагласа , поддържането на мотивацията , издръжливостта на тилт , не съм сигурен че знам точно над какво да работя , предполагам след първия по-сериозен даунсуинг ще се откроят някакви черти на слабохарактерност и ще ми сигнализират точно към какво трябва да се насоча , единствено трябва да изчакам и да се следя как реагирам при подобни обстоятелства . Имам силно желание да говоря със специалист на подобна тематика за личностно развитие , преодоляване на трудни моменти и придържане към целта . Искам да чуя как мисли някой , който е навътре в материята и какви "инструменти" използва за да солвне съответната ситуация .

Физическо състояние :

Тук имам някаква яснота . Искам да започна с нещата които не направих предните 3 месеца - 2 x тренировки седмично .
      Като ще започна с тренировки вкъщи , докато времето не се пооправи => всеки ден и когато се оправи ще превключа на лостове най-вероятно .
      - Лошо време - 7 x 1 седмично (леки тренировки )
      - Добро време - 2 x 1 седмично (тежки тренировки)

гл ;)
    • МАРТ

1/ НЛ200 - да се преборя за място на лимита = No

2/ Подходящ грайнд сет-ъп (ПС+ 1монитор (2) ) - Защо това е важно ? С оптимизирането и подобряването на играта , решенията които вземам станаха доста по-бързи и за кратко време , тази тенденция ще се запази и за в бъдеще => Ще имаме повече време за реакции / вземане на решения , така че ще мога да добавя 1-2 допълнителни маси по някое време . Декември си взех широко екранен монитор , не ме изкефи и го върнах . В момента съм само с 1 монитор и от време на време , когато имам 4 заети слота и 2 свободни , масите на които играя застъпват лобито на залата и пропускам маси които мога да добавя и не ми харесва че се случва това , не е края на света но дропвам някаква стойност по този начин . = Yes

3/Солвър - колкото повече задълбавам в теорията и конкретни спотове , толкова по-често се натъквам на ситуации в които немога да измисля подходяща стратегия за дефенд или експлойт . Смятам че една различна гледна точка , която е математически издържана няма да ми е излишна и ще ми помогне доста . = No

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Ментъл:

В тези 2 аспекта също имам доста да поработя и в момента в който си вдигна winrate /час , ще жертвам част от времето за покер в тази насока . За подобряване на менталната нагласа , поддържането на мотивацията , издръжливостта на тилт , не съм сигурен че знам точно над какво да работя , предполагам след първия по-сериозен даунсуинг ще се откроят някакви черти на слабохарактерност и ще ми сигнализират точно към какво трябва да се насоча , единствено трябва да изчакам и да се следя как реагирам при подобни обстоятелства . Имам силно желание да говоря със специалист на подобна тематика за личностно развитие , преодоляване на трудни моменти и придържане към целта . Искам да чуя как мисли някой , който е навътре в материята и какви "инструменти" използва за да солвне съответната ситуация .

= 1/3 Done

Физическо състояние :

Тук имам някаква яснота . Искам да започна с нещата които не направих предните 3 месеца - 2 x тренировки седмично .
      Като ще започна с тренировки вкъщи , докато времето не се пооправи => всеки ден и когато се оправи ще превключа на лостове най-вероятно .

= No
    • Незнам дали от доброто време или от лошия период в който се намирам , но се породи някакво желание за ъпдейт :)
      От Ноември до сега успях да си анализирам играта и да прегледам всички основни и второстепени лийкове , които се открояват при мен за 200-300к ръце и да погледна дали това са тенденциибазирана спрямо ситуациите , които съм имал или е чист лийк и да изготвя план за премахването им . Като почти всичко е завършено и на пръв поглед изглежда солид и не се вижда нещо сериозно къде мога да бъда експлойтван от към статс , предполагам че ако има нещо то ще си покаже .

Успях да мина през нл100 , като Февруари ми беше много силен месец - дължи се на добра игра , рън и най-вече го отдавам на трафика (имаше супер много добри маси , като можех да си позволя да заменя маса , на която имам 1 слаб играч с таква на която имам 2 слаби играча ) и то при такива условия , смятам че дори и да не рънвам добре най-вероятно пак ще се джива в диапазона 5-10бб /100 като уинрейт . След края на Февруари и почти завършения процес на работа по лийковете , реших че е добър момент да пробвам и нл200 , като ще е по-сейф да продам % от екшъна , при евентуален лош развой . В началото ми беше доста тъжно като загубя някой стак на 200 , особено ако е дийп и мн яко като събера някой :D , чисто и просто и двете неща се грешни , но явно още не съм способен да премахна емоционалноста в тези спотове и това ми влияе негативно => играех доста тайт , докато ми се събере достатъчен семпъл в който се стаквам и печеля / губя стакове . В началото си мислех че реговете с които не бях играл на 100 ме пробват , най-интересното е че имаше един рег който играе и 2та лимита и ми играеше сравнително агро на 200 , отколкото на 100 - което говори че осъзнава факта че те първа се качвам на лимита и може да ме експлойтва . И общо взето май си генериран някакъв профит от това в първите няколко К ръце , които изиграх там .

От Март до сега имам чувството че спюувам прекалено много и губя пари в някакви спотове в които мога лесно да ги пропусна и да фолдна или да не блъфирам , понеже спотът е -ЕВ за мен . Даунсуинга който си пожелах е на лице , което е яко и ми показва че имам да върша доста работа в ментал отношение , не мога да се изключа емоционално и се чувствам зле когато губя , не обичам това чувство и ми е трудно да се примиря с каквито и да било поражения , в резултат на което правя по някакви сесии по 8 часа в които искам да се преборя с този рън и точно в тези сесии се откроява най-много спюуването и се бия сам със супер лайт отигравания пре и пост . Към негативния рън можем да добавим и куция трафик на нл100-200 през този период , който не ми позволява да тейбъл селектвам и крашването на клиента , тези две неща ме тилтват повече от това да рънвам зле :D заради това и депозирах 10БИ за нл50 в Bwin , за да запълвам когато има 1-3 маси в бета365 . Positive е че успявам да печеля и в тези периоди и има откъде да взема допълнително ЕВ за себе си , когато ги изчистя .
      Относно популацията от регове на нл200 , нямам идея дали мнението ми е обективно за сега нямам и голям семпъл , но мисля че няма да имам проблеми да се внедря и да печеля . Със сигурност нивото е по-високо от нл100 , има много повече хора които си пазят рейнджа много добре , наясно са със борд текстурата и търн/ривър карти и коя карта кой рейндж удря и ме вкарват в не малко спотове в които не съм наясно какво решение трябва да взема , което ми харесва и ме кара да мисля по-задълбочено . Има и повече хора , които използват различни стратегии от стандартната мета , което също ме кефи и може да се вкара и в моя гейм план , стига да успея да разбера логиката на конкретните отигравания . Дори има и няколко фиша които ме кефят как цъкат и какви линии вземат . И реговете които са сравнително слаби и нямат идея от това къде какъв рейндж имат и какви сайзинги да използват са по-малко , което ми наранява уинрейта , но лонгтърм би трябвало да ми помогне да си подобря уменията и така сесиите ми са много по-интересни от преди .
    • АПРИЛ:

Здравейте ,
      този месец беше доста тегъв и реализирах рекорден брой тилт дни :) Предния такъв период беше през Декември , забелязва се сериозно подобрение в сравнение с тогава , различното е че не съм изпитвал чувство на несигурност в уменията и не съм се отклонявал от плана за грайнд , което ме радва . Успявах да си вкарвам часовете ден след ден , но дните в които тилтвах бяха съпътствани от известно количество спюунати стакове и това е единствения негативен аспект на дауна , който се откроява при мен за сега .

Много голямо облекчение почувствах след депозита в bwin , вече можех да си запълвам масите по всяко време на деня - отзивите ми от залата са ок като софт / трафик и рб система и доста зле от към player pool в кеш игрите . Миналата неделя играх и юбилейния Съндей Милион в старс-а , където успях да кешна => и там имам някакъв къс банкрол за нл50 . През Май ще добавям и от 2те платформи някакви неща ,има доста МТТ-та които съм си набелязал и ще ги играя ако съм напред спрямо графика ми с кеша . Като споменах МТТ , турнирите в bwin са с брутална структура - има доста постфлоп , което ми допада понеже МТТ популацията е доста зле в тази част на играта и кеш играчите ги кормят доста здраво в началните фази и в подобни турнири с по-дълбока структура .

И като говорим за покер клиенти , след като направя 1 сесия в старс или bwin и след това седна да грайндя в bet365 имам чувството че се връщам светлинни години назад във времето , в бета нямат waiting list дори :D Което ме навежда на мисълта , че щом се чувствам така най-вероятно скоро ще ми мине и мисълта за миграция към някоя друга зала :)
      За сега се чувствам добре там има и позитивни неща - имат лиценз за БГ , валутата е Евро (Евро > USD) , рейкбек системата е добра , имат промоции всеки месец , player pool-a е що годе приличен и на последно място , но не по значимост БГ съпорта са машини и когато имаш проблем винаги правят всичко по силите си за да го разрешат .

Слеващия месец съм си планирал да си взема Пиосолвър и да започна работа с програмата , имам ясна идея какви неща искам да прегледам , но си нямам и на идея как се работи със солвър и най-вероятно ще ми отнеме повечко време от колкото си мисля . Другото ново нещо е че ще си ъпдейтна ПС-то с допълнителен хард , понеже имам само ССД което е 500ГБ и е крайно малко , ако се наложи ще добавя и рам . Всички тези неща са разходи и като ги комбинирам със месечните ми разходи е вероятно профита за месеца ми да не ги покрие и да ми нарани малко Банкрола , което ще доведе до step back from NL200 в началото на Май . Една крачна назад сега за да можем да направим 2 крачки напред по-късно :) . След тези стъпки (предния и този месец ) в които инвестирах пари в техника , не би трябвало скоро да ми се налага да харча в тази посока освен ако не изкочи нещо наложащо , може би след Пиосолвъра следващия софт който искам да пробвам е hand2note ( тракер като ХМ2 и ПТ3 ) .
      Това е относно покера , feel good / run bad :D
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здраве / Навици / Мотивация и подобни неща :
      Зверски разстеж във абсолютно всичко .
      От началото на Декември не консумирам алкохол , не е и като да съм имал навика да пия преди това и не ми беше особено трудно да го направя . Основната идея за придобиването / премахването на този навик е че никога не съм се замислял в/у това от логическа гледна точка и съм го приемал за нормално понеже масата около мен го прави => е ок . Като погледнеш логично нещата изглеждат така : Даваш пари за нещо което влошава здравословното ти състояние в дългосрочен план . Парите са основното средство , което е необходимо на човек за да оцелее в днешно време , за да изкарва пари средностатистическия човек му се налага да работи или да влага времето си за да си осигури прехраната . А времето е най-ценния ресурс с който човек разполага. В действителност излиза че разменяме най-ценния си ресурс за нещо което е вредно за нас - адски нелогично :D
      Най-положителния аспект на този навик е липсата на махмурлука и когато изляза тея 5-6 часа от следващия ден къде съм полуумрял ги няма , най-негативния е че се случват значително по-малко рандом простотии ;д

Кръг от близки хора . Започнах може би от около 1-2 години да го изграждам , като това което е най-важно е хората с които контактуваш най-често да са хора с които ти е приятно да го правиш и се чувстваш добре от тези контакти , почти винаги това са хора като нас самите със сходно мислене , цели , идеи , стремежи , позитивизъм и най-различни качества . В момента в който го усмислих ,разбрах че имаше не малко хора с които поддържам контакт , но реално изобщо нямам желание да се виждам или говоря с тях , защото вече нямахме никакви общи теми на разговор . Оказа се че голяма част от тези хора са хора от детството ми , мои добри приятели , с които сме били близки като деца , но сме израстнали и сме станали доста различни характери от това което сме били като малки и нямаме нищо общо в този момент , най-вече хора с които сме били много близки в някакъв период от миналото ни , а към днешна дата не сме . Сега се чувам сравнително рядко с тях и съм ги заменил с хора които са като мен и нямам нито един човек сред близките си хора къде не ме кефи или не се радвам да се видя с него/нея и след всяка съвместна дейност се чувствам супер зареден , което се пренася и в/у другите аспекти от живота ми .

Планиране / график . Може би от Септември го използвам , като нямам идея преди това как съм успявал да си върша нещата , явно съм рънвал добре :D . Съвсем различно е в началото на месеца да седнеш и да си разграфиш нещата и да видиш какво искаш да направиш , колко време ще ти е необходимо да го направиш , как ще го направиш и да го разбиеш по седмици / дни .
      Като при мен са шорт и лонг търм тези графици , доста често изкачат непредвидени неща и ни отнемат от времето и логн търм целта реално се отдалечава с всяко едно от тях . Страшно ефективно е да имаш идея в коя точка от пътя се намираш , а да не правиш нещата хаотично . Спестява ми толкова много време че не е истина :)

Има и много други неща за които не се сещам в този момент и такива които искам тепърва да изграждам . Като съм на подобна вълна ще ги изпиша :)

ГЛ по масите :)

The post was edited 1 time, last by s.sybev ().

• Здравейте ,
      готов съм с обема за месеца и смятам да направя съпоставка на целите , които си поставих в края на Февруари и реалната ситуация :

s.sybev wrote:

В покер отношение в идните 3 месеца искам да се случат точно 3 неща :

1/ НЛ200 - да се преборя за място на лимита

2/ Подходящ грайнд сет-ъп (ПС+ 1монитор (2) ) - Защо това е важно ? С оптимизирането и подобряването на играта , решенията които вземам станаха доста по-бързи и за кратко време , тази тенденция ще се запази и за в бъдеще => Ще имаме повече време за реакции / вземане на решения , така че ще мога да добавя 1-2 допълнителни маси по някое време . Декември си взех широко екранен монитор , не ме изкефи и го върнах . В момента съм само с 1 монитор и от време на време , когато имам 4 заети слота и 2 свободни , масите на които играя застъпват лобито на залата и пропускам маси които мога да добавя и не ми харесва че се случва това , не е края на света но дропвам някаква стойност по този начин .

3/Солвър - колкото повече задълбавам в теорията и конкретни спотове , толкова по-често се натъквам на ситуации в които немога да измисля подходяща стратегия за дефенд или експлойт . Смятам че една различна гледна точка , която е математически издържана няма да ми е излишна и ще ми помогне доста .
      1/ НЛ200 - успях да изиграя 16к ръце , като към момента банкрола ми не е точно такъв какъвто искам да бъде , на 70-75% съм от желания и смятам да продавам от екшъна докато го достигна . Като гледам каква цел съм си поставил , овърол за тоя семпъл няма как да се каже дали съм я постигнал или не , чувствам се добре не усещам надмощие от реговете мисля че съм мн по-добър от по-голямата част от тях , не се чувствам ок с чисто финансовите суингове заради банкрола ми , и е възможно това да влияе на оптималното ми преставяне когато играя,засега не забелязвам подобно нещо но е напълно възможно . - 75% done

2/PC+монитор - тук бях готов още средата на Март , като си взех кутия + 2 монитора и в последствие си взех и външен хард - 100% done

3/ Солвър - преди няколко седмици с един приятел си сплитнахме PioSolver-edge , та го имам . Но все още не съм започнал да работя с него , единственото нещо което свърших е да се науча да рънвам симулации и съм ръннал няколко към момента , все още не ми е ясно точно как работи и каква логика използва за да смята конкретни спотове , предполагам че с времето ще ги науча - 100% done
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

s.sybev wrote:

Ментъл:

= 1/3 Done

Физическо състояние :

= No
      1/ Ментъл : Общо взето целия този период беше сериозен тест за ментъл състоянието ми и 3те месеца рънвах доста зле , имаше 1 период в който се пропуках и около 3-4 дни бях доста разколебан в решенията , които вземам по време на игра . Хубавото е че не пренасям нищо негативно от това което се случва в покера , в живота и хората с които контактувам , научил съм се да ги разграничавам , което ме радва много . Мотивацията ми не мръдва , както и това да си изпълнявам покер целите , като обем / учене .
      Най-сериозния лийк , който се прояви и нямам много ясна представа как да го отстраня е :
      - Когато губя и съм назад съм склонен да играя повече време от колкото съм си задал предварително , което е в следствие на това че го асимилирам като поражение => ако спра съм назад . И когато се случи ,времето за грайнд се увеличава за съответния ден => нямам време за другите неща , които съм планирал или искам да направя . Най-често наранява частта с физическите тренировки , защото това е нещото което пренебрегвам ако не ми стигне времето .
      - И обратното , когато печеля и знам че съм напред за сесията съм много по-склонен да я приключа 20-30мин по-рано . Което ми добавя някакво време в повече , което аз не използвам по никакъв ефективен начин (най-често гледам некви неща в youtube/twitch) .

2/Физическо състояние : Както леко е засегнато горе , тук съм фейл . Не е пълен , но нямам прогрес .
      - 3x week (леки тренировки ) - 3/7

Толкова за сега , следващите дни ще го карам по-леко с грайнда и ще си изградя план за идните месеци .
      Гл по масите :)

The post was edited 1 time, last by s.sybev ().