06-2018 to 01-2019

• 06-2018 to 01-2019

Здравейте ,
      доста мислих последната седмица как да наредя приуритетите си за следващите няколко месеца и да изготвя план , който да следвам . Колебанията ми бяха м/у 2 опции , да продължавам да вкарам супер много време в покер , както последните 6 месеца или да карам по-леко като използвам свободното време за други цели . Спрях се на втория вариант и сега ще опиша какво искам да се случи през следващите 6 месеца .

1/ Покер :
      - Събиране на БР за нл200 в Ipoker и Pokerstars ( в момента отварям 200 , когато масите са добри , но основната част от обема ми е на 100 )
      - мултитейблинг подобрения - в момента играя средно на 5-6 маси , искам да кача до 8 за да мога да намаля часовете за игра в бъдеще . Може да е необходимо да се закупи и нов по-голям монитор за целта .
      - Минимално количество часове на седмица -30h ( 120h месец AVG) - в момента вкарвам по-скоро към 160+ на месец , така че това трябва да е най-лесното нещо ;д
      - 1 (2 макс) тренировка на седмица

Това са покер целите , мисля че не би трябвало да имам проблем да ги изпълня .

2/ Физически тренировки + хранителен режим .
      Това ще ми е основната цел през следващите 6 месеца . Последната година се опитвам да наложа някакви промени в начина ми на живот в тази насока , но не се получават (най-вече заради мен самият и несериозното отношение ) . Сега след като това е главната цел , нямам право да се оправдавам с каквото и да било .
      Фиш съм в тази област и най-вероятно ще се свържа с човек , който се занимава професионално с това за дългосрочните цели , ако някой може да ми даде насоки или контакт на такъв човек с който е работил ,би било добре дошло :)

Понеже нз какво точно трябва да прави , ще започна с бейсик нещата като :
      - Да вдигна храненията на 4x дневно (в момента съм на 3-3,5)
      - Тренировки на всички мускулни групи , колкото време е необходимо , докато свикна . Имам познат който тренира и съм се уговорил с него , би трябвало да е добър коуч като за начало .
      - Да изградя системен режим за ставане сутрин и от там да разпределя и храненията през деня - Това е най-трудното нещо от целия списък , за мен сутрин е 2 следобед и имам най-хаотичния възможен режим , ако изобщо може да се нарече режим .

Това е за сега , ако изкочи нещо или се сетя а не съм го вкарал тук ще го добавя .
      гл ол :)
    • Юни
      Здравейте,
      измина и този месец , като се случиха доста интересни неща в покер отношение , хранителния режим и тренировките .

1/ Физически тренировки + хранителен режим .

-Хранителен режим - бях решен да започна с този аспект , защото ми се струва най-логично да се тръгне от там и в началото на месеца си записаха час при диетолог , за който изглеждаше на пръв поглед че има добри отзиви . Отидох в медицинския център и консултацията продължи около 2 часа , като обясних точно какво искам (повече енергия и за по-дълъг период от време) , след което докторката при която бях ме разпитва детейлно с какво се занимавам , как ми протича ежедневието , какви храни консумирам , вкусови предпочитания , дали работя в среда в която има мн стрес и много такива въпроси . Обясних й и какъв е цялостния ми план и че искам да добавя и повечко тренировки за бъдеще ,след което ме изтегли с някакъв кантар , който отчита колко от реалното ти тегло е мускулна маса / мазнини / вода / метаболизъм и други неща . Обясни ми набърза за макронутриентите ( въглехидрати , белтъчини , мазнини ) , от къде мога да си набавям и кои неща са приоритетни . После се върнахме на темата за физически тренировки и ми препоръча кросфит и ми обясни какво , реално ме изкефи , но не съм физически подготвен за подобно нещо , трябва да се почне с нещо по-лайт . Другото което ми обясни е колко калории ми трябват за да подържам това телесно тегло и как да ги аджъствам ако има физически тренировки в съответния ден или няма . След това ми изготви и режим с по 10тина опции за закуска , 5 за предобедна закуска , 10 за обяд , 10 за вечеря и 10ти за десерти . Доста +ЕВ за 2 часа , а цената беше 90лв. , имам в предвид че ако услугата е ок можеш да спечелиш много , ако услугата не е ок губиш само 90лв .

- Спазване на хранителния режим+физически тренировки - в началото , както всяко ново нещо ми беше доста тегаво , въпреки че нямаше много голяма промяна м/у нещата които влизаха в менюто ми преди и сега , просто самия факт че трябва да си планирам храненията и времето ми натежаваше . Първите 2 седмици преяждах нон-стоп и не нацелвах точния грамаж и време през което трябва да се храня , постоянно ми беше тежко на корема и бях в тоалетна 24/7 в тоалетната дали да изхърля водата или хранта която съм поел , явно и организмами не беше свикнал да поема повечко калории и течностти за 24 часа . Нямаше как да правя каквито и да е тренировки , докато се чувстваш по този начин , след 2рата седмица нещата почнаха да се подобряват , организма ми беше свикнал с храненето и водата , аз самия започвах да нацелвам грамажите за храните които трябва да консумирам и успях да вкарам мисля 4-5 тренировки до края на този месец . Като и тук след първите 2 тренировки имах стабилни мускулни трески , но това нещо ми се беше случвало безброй пъти в миналото и ми беше ясно как протичат нещата и след колко време ще се възстановя . Последната седмица започвам да усещам влияението от усилията , които полагам - но все още немога да кажа че съм го изградил като навик и от време на време ми идва в много че трябва да планирам и храненията , и ми отнема от времето за други дейности .

- Да изградя системен режим за ставане сутрин и от там да разпределя и храненията през деня - режима за ставане е тотал фейл , изобщо не успях да стигна до там през този месец . За сега ги степенувам по този начин Хранене > Тренировки > Стабилен режим за ставане . В момента в който изградя първите 2 като навици , ще добавя и режима и мисля че това ще ми отключи адски много време :)

1/ Покер :

Както бях написал в предния пост , покера в момента е на 2ро място . Първите 2 седмици не бяха много добре и фокуса ми не беше на ниво , причината за това е дискомфорта от преяждането , като през този период добавях и нл50 . След това всичко си дойде на мястото и се върнах в зоната си на комфорт .
      - Мултитейблинг - 5-6 маси през по-голямата част от времето , играх на 8маси за около седмица - но към момента ми идват прекалено много , мисвам спотове , няма време да обмисля достатъчно добре действията които се случват , мискликвам => дропвам прекалено мн ЕВ на 8 маси .
      - Минимално количество часове - имам 120-150 за месеца , като немога да изчисля точно колко понеже част от сесиите са микс от Бет365 и Покерстарс . И ми показва че имам 190 часа , но реално това не е така .
      - 1-2 тренировки за седмица - тук успявам да си ги вкарам , дори стана прекалено лесна цел понеже от Cashers клуба се прави по 1 тренировка всяка седмица , от индивидуалните ми тренировки с други хора имам 5 за този месец . Като няколко от тренировките в Cashers засегнаха ментал гейм и майндсет , като ми дадоха доста храна за размисъл и теми над които не се бях замислял (това също е в плана за приоритети на неща , които искам да усвоя за в бъдеще ).

Гл по масите :)
    • s.sybev wrote:

Доста +ЕВ за 2 часа , а цената беше 90лв. , имам в предвид че ако услугата е ок можеш да спечелиш много , ако услугата не е ок губиш само 90лв .
      Здрасти, с последната част не съм много съгласен, защото има доста хора, които предлагат подобни услуги, а определено не са в час и можеш да загубиш много повече от 90 лв. , ако попаднеш на такъв и следваш съветите му :( . Най-доброто в случая е да се образоваш по темата максимално добре :) . За София имам хора, които бих ти препоръчал, ако се преместиш.
    • Да прав си , ще се възползвам за СФ .
      Идеята ми беше че можеш да си изградиш дългосрочен навик , който да ти помага да си продуктивен и да подпамага на организма ти , но същото важи и ако човека няма идея какво прави и в списъка ти с храни влизат неща , които ти вредят - реално създаваш -ЕВ навик , който ще ти влияе негативно на организма в дългсрочен план и може да доведе до някакви здравословни проблеми .
      Следователно , който се мъчи да направи някакви промени в този аспект от живота си е най-добре да се консултира с повече от 1 човек на темата .
    • Юли:
      Здравейте ,
      още един месец в историята , статистически този ще е запомнящ се понеже е първият ми губещ месец преди рейкбек-а от ... дори не помня от кога , но може би 2 години (24месеца). Отново ще разбия ъпдейта на 2 части покер и хранителен режим / тренировки / ментъл нагласа .

1/ Покер :
      Месеца ми започна 1 идея по-късно (4 юли) , като всичко беше планирано и с нещата които предстояха този месец се очакваше да вкарам по-малко обем от стандартния ми . След това си влезнах в режима за грайнд и работа над играта , които си бях набелязал от предния месец - визията за 2рата част се подобри значително този месец и имаше неща които не ми бяха ясни и се изясниха в последствие . Направо се отвори някаква бездна от опции над които да работя :D , та имам работа за 12-18 месеца напред може би , като плана изглежда доста логичен и последователен , единствената неяснота е времето което ще отнеме за да се завърши целия проект .
      От 18ти до 21рви бях в София за сбирката на @Cashers , беше доста добре организирано и се засегнаха доста интересни теми относно покера и живота като цяло . Нереално е колко много стойност има в това да общуваш с хора като теб , които имат сходни приоритети и цели - вижда се как някой е много добър в една област от играта , друг в друга и от можеш да пикнеш по нещо от всеки , както и те от теб (win/win) . Колкото повече време минава игрите ми изглеждат все по-софт и по-софт , реговете слаби и по-слаби - откривам всякакви нови неща , които не съм подозирал че могат да ми генерират допълнителен едж над популацията .
      Тренировки на седмица извън масите - 3-4 доста над това което бях планирал , а да и успях и да си вкарам стандартния обем за 3/4 от месеца :)

2/ Хранителен режим , физически тренировки , ментъл нагласа .

- Хранителен режим : като изключим дните в които бях в София (доста фейл там ) , съм мега солид и вече си е станало нещо като навик - не ми тежи да го изпълнявам , не преяждам , осещам кога мога да хапна една идея повечко и кога по-малко , организма ми свикна с количеството храна , което получава на ден и вече не съм SNE във WC-to .
      Би трябвало да съм вдигнал енергията с която разполагам и да съм по-продуктивен , но все още немога да го усетя понеже сега тренировките ме събарят супер мн и ми трябват по 3-4 дни да се възстановя , през това време успявам да грайндя на ниво (така че това би трябвало да е положителен сигнал ) . Другата част в/у която ми се прецака плана е че магазините около мен в момента предлагат само некви зеленчуци къде са .... gg , смисъл не искаш да си купуваш от тях и не съм си намерил място от къде да пазарувам , та мисвам от към зеленчуци и частично плодове .

- Физически тренировки : New month , new challange - както написах по-горе в момента тренировките ме смазват , тренирам с 2 момчета лостове и фитнес - към момента лостовете ми се струват по-ефективни , ако мускулната треска е показателя дали тренировката е била ок . Буквално ако тренировката е към края на деня се прибирам и си лягам :D Времето за възстановяване в началото мисля че беше 4-5 дни , сега е 3-4 дни . Този месец съм успял да вкарам 7 тренировки , като ми се струва малко . Другия месец ми е натоварен и нз дали ще успея да се подобря в този аспект , но ще използвам свободното време да наблегна над това .

- Ментъл нагласа - последните 5 месеца без Май (т.е. 4 месеца ) , рънвам под очакваното за мен , което е добре понеже ми помага да си тренирам менталната устойчивост и не ми позлволява да се отпусна . Като изключим 2-3 бърнаута в началото на периода , съм хипер солид - нещата които най-много ми помагат са :
      - по-дълбокия Банкрол това е най-важното за мен
      - разбирането на аспектите от играта и реалната себеоценка - това помага за справянето с моментите които губиш увереност в решенията които взимаш (хората които са резултатно ориентирани и не наясно с оптималните отигравания в дадени спотове , са мишените на даунсуинг периодите )
      - нивото на популацията вс която играем - тука пак зависи от теоритичната подготовка на играча (ако си наясно с основите , виждаш какъв % от хората имат идея какво правят и какъв нямат и можеш да си дадеш сметка на кое стъпало от хранителна верига се намираш )
    • Август:

OK let's go ...

Кратък увод - още преди да започне месеца имах идея какво ще се случи и как ще протече . Основните неща , като покер / хранителен режим / тренировки си оставаха и имаше допълнителни като визитата на 2ма приятели всеки за по 1 седмица (14 дни тотал ) и търсене / намиране на квартира в София и местене началото на следващия месец - доста натоварен месец общо взето , ще спазвам формата за ъпдейт от горния пост за да има някаква последователност .

1/ Покер :

Реално очаквах да дропна от към обем , заради гостите които имах , но някак си успях да го логна . След световното , трафика вечер се нормализира и след 9-10 има достатъчно маси , което е добре . Работния процес върви с пълна пара и в близкото бъдеще ще си даде плодовете , направо нямам търпение да приключа всичко и да добавя и други неща , толкова мн опции има , че ми се ще денонощието да е 48 часа . Няма много интересни неща , всичко си върви стандартно и няма какво да се случи :)
      Последните няколко седмици съм се зачел в/у една книга , която е по-скоро насочена към бизнес система / инвестиране и автора описва какво е необходимо спрямо него , за да е успешен целия процес . Има доста нещата , които ми допадат като логика и съм си разцъкал един файл , в който ги разписвам като идеи и има няколко които могат да се вкарат и в покера , при първия прозорец от свободно време - смятам да ги стартирам 1 по 1 и да видя кое как рефлектира в/у целия процес .
      Също така , ако не изкочат непредвидени неща , планирам Октомври да е грайнд месец .

2/ Хранителен режим , физически тренировки , ментъл нагласа .

- Хранителен режим - вече може да се каже , че е изграден навик (проблема със свежите зеленчуци се запази и през този месец , но в София имам пазар точно до квартирата so GG). Имам прогрес от към енергия / stamina , но не е близо до нивото на което искам да съм , преяждането отпадна вече успявам да нацеля пропорциите за хранене , като това може да не е напълно обективно понеже имам прекалено малко тренировки този месец .

- Физически тренировки - ето тук ме удари най-много визитата на приятелите ми , имам 3 тренировки за целия месец , което автоматично почти изцяло рестартира целия процес до сега . Shit happens , ще вкарам 1 тренировка преди да се преместя и продължавам , докато не се превърнат в навик .

- Ментъл нагласа :
      Тук по-скоро искам да използвам думите Визия и Яснота - доста по-изяснено от колкото беше миналия месец , всичко е разписано и сега просто трябва да се вкара като работа , като очакванията ми са да отключи вратите към Mid stakes , когато нещата са в завършен вид
    • Септември:
      Holla .
      Измина и септември , през този месец смених локацията (от Варна в София) , нещата покрай местенето преминаха сравнително гладко без много усложнения и губене на време - като голяма част от това е благодарение на съквартиранта ми , който се премести 3-4 дена преди мен и беше свършил основната работа (прекарване на интернет и поръчване на необходимите неща за setup-a ) . Първата седмица доло горе всеки ден получавах некви неща бюра , прахосмучкачки , чинии и всякакви неща и бях нещо като диспечер , като това ми изяждаше някаква част от времето ,но беше за сравнително кратък период . След като изчистихме тези проблеми с квартирата , започнах да вкарвам и по няколко тренировки седмично във фитнеса . След това успях и да се видя и с хората които познавам в София , overall доста яко че имам под ръка хора със сходен начин на мислене като мен , действа ми положително .

1/ Покер :
      Превъртам играта във всеки един аспект и ми става все по-интересно да задълбавам в нея .

2/ Хранителен режим , физически тренировки , ментъл нагласа и дневен режим .

- Хранителен режим - habit
      - Физически тренировки - все още не е изграден цялостен режим , прекалено хаотично е и доста често претренирвам и скипвам следващите тренировки . Но вече имам някаква база за сравнение , кое ми идва в повече , кое в по-малко и би трябвало този и следващия месец да са солид и в това отношение .
      - Ментъл нагласа - 20/10 , с всеки месец ставам все по-ефективен , по-целеустремен и мисловния ми процес е супер чист (Знам къде искам да стигна , знам какво ми трябва да стигна до там и работя в/у това всеки ден) .
      - Дневен режим - все още е в зародиш и немога да кажа че съм постигнал някакъв напредък в този аспект , знам че имам план и искам дните ми да започват в един и същ начален час . В момента пробвам първия вариант и ще видя какво влияние ще има в/у целия ми ден , ако не е ок със социалните ми активности ще го променям , докато се напасне - смятам че има много ЕВ в подобен навик .

Толкова за септември , гл по масите и извън тях :)
    • Октомври:

През този месец преизпълних част от целите и фейлнах в други , няма да ги разделям на poker / non-poker , а ще ги карам по важност спрямо самия месец .

1/ Дневен режим - пробвах по 1 вариант за всяка седмица и всеки има своите предимства и недостатъци .

- Вариант 1 , ставане в 04-05 сутринта - нощните часове са най-ефективни , няма никакви неща които да те разсейват и реално първите 2 часа от старта на деня ми фокуса ми беше мн над средното ниво за мен . Другия огромен + е че хващаш нощния трафик точно преди да умре , повечето регове или са спрели да играят или са в края на работния ден (low energy) и реално като седнеш супер свеж на масите по това време все едно си от друга планета на фона на полето , което е в момента . Минусите са че средната част от деня ти е мъртва от към покер трафик и качество на игрите , ако искаш да излезеш вечер реално по това време ти се пада края на деня и си brain dead , ако случайно останеш до към 02-03 сутринта режима за следващия ден е разбит или не се връзва мн със социалния живот .

-Вариант 2, ставане в 06-09 сутрнита - този режим е най-близо до социалната мета и е ок от към контакт с другите хора около теб , които работят някаква стандартна работа . В покер отношение по-куц режим неможе да съществува , реално хващаш 100% от мъртвите часове в покер света и те са в началото на деня ти когато имаш най-много енергия и си най-продуктивен => puke schedule .

- Вариант 3, ставане в 10-13 - GTO режима за мен , хващаш всичко от което имаш нужда , пропускаш 50-60% от мървите часове и хващаш същия процент от нощните часове . От към социални контакти също е nuts , доста е flexible целия режим . Единственото нещо , което дропваш за да го поддържаш са сутрешните часове , но за мен те имат най-ниско EV в старнение с другите часове от деня .

Явно съм пробвал само 3 режима не са били 4 както написах в началото .

2/ Покер :

- Work schedule - 15 месеца си траквам месеците като часове за месец или ръце и ги задавам предварително в началото на месеца . Този месец исках да вляза по-навътре и да ги описвам за седмица / ден , като включвам всичко което се случва . Обсъдих идеята с покер приятели и единия от тях беше нарпавил доста добра таблица за записване и този месец си описвам нещата в нея , вижда се доста ясно колко време вкарвам и в какво го вкарвам . Вече съм на седмични таргети , като имам някакъв average който трябва да покривам всеки ден , но там съм го оставил flexible понеже всичко може да се случи . Доста добре се получиха нещата , тоя месец имам стабилно увеличение в обема , а часовете които съм вкарал са същите , както с предишните месеци - gg за таблицата .

- Work schedule off table work - последните 2 седмици бяха мн тежки , влезнахме в спотове които са доста сложни и реално е много трудно да се изцикли решение , което може да се запомни лесно от човек , след всяка сесия в която се дискутираха тези спотове бях brain dead 4-5 часа . И очаквано прегорях втората седмица в това отношение и не съм бутал тези спотове от 3-4 дена , много рядко ми се случва да burn out-на от към работа извън масите . Има и хубава страна това , толкова е сложно и тежко , че ще откаже доста хора да направят тази стъпка и да задълбаят на такова ниво .

3/ Хранителен режим и ментъл - gg

4/ Физически тренировки - Тук си фейнах мъжката , първата седмица я стартирах добре с 3 тренировки и ... това беше всичко :D Реално немога да си го обясня точно какво се случи . Ако трябва да съм честен имах време в което можех да ходя , но съзнателно избирах да не го правя - обикновенно когато захладнее времето и мотивацията ми рязко намалява в това отношение , други промени които имам са това с режима , че всяка седмица е различна като стартов час на деня .
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Извън обичайните неща , последната година и половина чета литература за бизнес / ментъл / личностно развитие и тези неща толкова много ми допадат , че ме поглъщат на моменти и се отплесвам в тях . В следствие на това си организирах група от хора с които да дискотираме и доразвиваме идеи , които са свързани с горната тематика веднъж в седмицата . Доста добре ми действа и в момента в който се чувствам готов ще започна да действам и в тази част , дали ще е инвестиране или развиване на услуга продукт нз , но това би трябва да е стъпката след покера .
    • Ноември:
      Up time

1/ Покер - good
      2/ Хранителен режим - good
      3/ Ментъл - good
      4/ Физически тренировки - fail
      5/ Дневен режим - fail

Няма много неща за които да пиша по-горните теми . Този месец имах доста здравословни проблеми ( настинка + ечемик на окото ) .
      За ечемика май вината е моя , понеже съм закъснял с прегледа и се е капсулирал , което означаваше че трябва да ми го премахнат оперативно . След това трябваше да си запазя час за операция , лекарите ми казаха че ще струва 550лв ако не съм здравно осигурен и безплатно ако съм . Не си бях плащал здравните осигуровки 22-24месеца и грубо ми излизаше колкото самата операция , затова отидох да си ги платя и да си изкарам документ , който показва че съм ги платил . Грубо загубих около 1 седмица да обикалям по разни държавни институции и болници , докато си разчистя нещата . После ме лепна някаква настинка и трябваше да изчакам 1 седмица да се възстановя и да си запазя час => си запазих за 04.12 този месец .

Преди да настина имахме сбирка с момчетата от @Cashers , която ми повлия доста позитивно и поговорихме на доста интересни теми основно свързани с покер . За хората като нас , които се занимават с покер подобен вид събития имат доста ЕВ , понеже хората с които се виждаш са доста близо до това което си и ти самия и те разбират за какво говориш и през какви етапи преминаваш . Това е доста трудно да се обясни на някой човек , който не е в покер средата и е близо до невъзможното да се проведе някаква продуктивна дискусия в тази насока .

Друго интересно нещо , което погълна част от времето ми този месец беше изкарването на визи за Азия , запазване на места за нощувки и полети за местата които ще посетим. С още един покер приятел ще сме там от средата на Декември до средата на Февруари . Зимата никога не ми е харесвала като сезон , може би единствено когато бях дете , мисля че ще ни повлияе доста позитивно това че ще пропуснем 2 от по-студените месеци и ще сме някъде където е топло . Би трябвало да е +ЕВ преживяване от към запознаването с друга култура и начин на мислене на хората там , различията и приликите , които имат с Европа .

Групата за ментал / икономически идеи и brainstorm ме зарежда доста и се получават доста добри дискусии , последната беше днес и темата беше какви умения ти дава професията с която се занимаваш , които могат да се прехвърлят в други сфери и какви умения ти отнема , като пропуснати ползи . След като всеки си изказа мнението , започването на почасова работа към някоя добра фирма с цел придобиване на скил , а не профит ми изглежда супер логична стъпка . Та по някое време мога да стартирам стига да си изясна в главата , какво е най-важното качество към момента което искам да развия и немога да го добия от покера .

Същото така и началните цели се промениха доста в сравнение с това което смятам за логично към този момент , но това няма смисъл да го пиша сега . Най-добре е в края на Декември да се прегледат и да се добави ъпгрейднатия вариант в новите цели .

that's all , gl :)