Cash micro limit

• Cash micro limit

Здравейте,
      От доста време се каня да си направя блог и ето, че най накрая ми остана време. Играя покер от 5-6 години без особен успех и реших, че е време да променя това. Играл съм почти всички формати, но най ми допадна кеша.
      В момента играя нл10 зоом в старса.
      Ето и малко графики как се справям с нещата

Целта ми засега е да успея да бия нл10 и да се къча на нл25 ако имам банка.
      Също така да успея да си създам някаква рутина и да правя около 100 часа игра на месец. Въпреки, че ходя на работа би трябвало да успея да се справя. Има месеци в които не ми е проблем да ги направя, но има и такива в които рязко губя мотивация. Интересното е, че когато губя ми се играе повече от колкото когато печеля. Това може би се дължи от страха да не загубя спечеленото или на да ми спре добрия рън.
      Този месец рънвам доста добре и въпреки това имам едва 7.5к ръце.

До края на месеца имам още 5 дена да игра и ще се опитам да вкарам поне 25 часа игра.
      Също така и да поствам и по интересни ръце на анализ и съвети.
    • Здравейте,
      В последно време не съм играл много и реших малко да се мотивирам като си направя един challenge.
      Ще се опитам за 30 дена да направя 100 часа игра (50к ръце). За човек който ходи и на работа мисля, че няма да е толкова лесно.
      Надявам се това да ме мотивира и да си възвърна желанието за игра. Ще играя нл10 на 2 зоом маси.
      Започвам от 07.11.2018г. до 07.12.2018г.
      Ще се старая да ъпдейтвам след всеки ден игра. Също така и да поствам по интересните ръце за анализ.
    • Здравейте.
      Реших отново да се завърна към блога си който не просъществува дълго. Мина една година от както последно писах.
      Накратко какво правих през тази една година. Влязох в стейбъл или там както се казва за спин и го (Smartspin). В началото на месеца ми изтече договора и с промените дето станаха в старса реших за сега да се насоча към друг формат. Ще се мъча отново с кеша като ще почна от най ниските нива. Като цел на този блог е по скоро да си споделям стратегическите неща които ще уча и се надявам по опитните играчи да ми дават насоки.
    • Flop play

Selective vs. Unselective CBetting
      Тука ще говоря за игра в позиция, а именно BU vs BB. Тази ситуация ще ни се случва доста често.

Пример: BU Hero open 2.5bb BB: call
      Flop:Q72
      BB: check
      Hero: ?

Това е BU vs BB ситуация където трябва да обърнем внимание на префлоп ренджовете.

BU
      ренджа не е капнат. Имаме ръце като TT+,AQo,AJs+,KQs+. Докато ВВ много рядко ще ги има.
      Затова и започваме с предимство в битката рендж срещу рендж.
      Предпочитаме сухи флопове или такива с високи карти.
      ВВ е капнат, няма предимство и предпочита средни или мокри флопове.

Unselective CBetting (range bet)

На бордове където имаме голямо предимство доста често ще искаме да направим малък залог.
      Така ще натиснем нашето ЕВ предимств, като същевременно няма да рискуваме прекалено много с нашия широк и мърджнат рендж.
      Ще бетваме около 33% от пота.
      Флопове на които можем да залагаме:
      :qs :7h :3c :8s :4d :2d :ah :ks :3c
      :js :td :4h :tc :ts :3c :as :9h :7c

Selective CBetting
      На бордове където ВВ изравнява нашето предимство в ренджовете. Тука идеята е ясно от картинката по долу. Също така на тези бордове когато залагаме ще го правим с по голям размер 60%+.

Бордове:
      :js :8s :7c :7d :6d :3d :kh :qc :th
      :9d :8h :7c :qc :js :jc :9s :8s :5d

• Flop play
      Call Only Strategies vs. CBets

Тука ще разгледам ситуации в които само колвам или фолдвам.
      Кога ще колваме само:
      - 3 бетнати потове в позиция ( заради SPR)
      -В позиция като cold caller
      -multi-way
      Ако потове са доста мокри тогава може да рейзваме.
      --------------------------------------------------------------------------
      3 бетнати потове в позиция:
      UT folds
      MP folds
      CO folds
      BU HERO raises to 2.5BB
      SB fold
      BB raises to 10BB
      BU HERO calls.

Flop: pot:20.5BB
      BB bet 11BB

Флопа тука не е достатъчно мокър за да рейзваме. Когато само колваме тука може да направим доста пари от неговите блъфове. Също така може да вземем стойност от неговите JJ+, A8s, T8s.

-Позицията тука ни дава възможност да контролираме пота.
      -По малкия SPR не предоставя спешност за изграждане на пота.
      -Ще правим повече пари от блъфовете на лошия.

В позиция като cold caller
      UT raise 2BB
      MP folds
      CO folds
      BU HERO call
      SB fold
      BB fold

Flop: pot:5.5BB
      UT bet 3BB

-Позицията ни висок шанс да си реализираме equity и да имаме бъдещо fold equity.
      -При сухите бордове нямаме спешна нужда да залагаме за стойност.