solarispoker - Блог за мотивация и прогрес

• Здрвейте,
      Миналата седмица имаше радост в мтт-тата, можеше и по-добре, но не се оплаквам:

Особено след тази ръка при около 40 лефт, другия пич с КQ дето лъкна пък шипна турнира.

Poker Stars, $100 Buy-in (2,000/4,000 blinds, 600 ante) No Limit Hold'em Tournament, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 290,270 (72.6 bb)
      BB: 70,300 (17.6 bb)
      Hero (UTG+2): 34,259 (8.6 bb)
      MP1: 104,293 (26.1 bb)
      MP2: 85,026 (21.3 bb)
      MP3: 182,555 (45.6 bb)
      CO: 374,045 (93.5 bb)
      BTN: 397,264 (99.3 bb)

Preflop: Hero is UTG+2 with 8 A
      Hero raises to 33,659 and is all-in, 3 folds, CO raises to 63,318, BTN raises to 396,664 and is all-in, SB calls 287,670 and is all-in, BB calls 65,700 and is all-in, CO calls 310,127 and is all-in

Flop: (1,144,719) 3 6 2 (5 players, 5 are all-in)
      Turn: (1,144,719) 9 (5 players, 5 are all-in)
      River: (1,144,719) 2 (5 players, 5 are all-in)

Results: 1,144,719 pot
      Final Board: 3 6 2 9 2
      SB showed A A and lost (-290,270 net)
      BB showed A 8 and lost (-70,300 net)
      Hero showed 8 A and won 173,095 (138,836 net)
      CO showed Q Q and lost (-374,045 net)
      BTN showed Q K and won 971,624 (597,579 net)

Иначе кеша си върви нормално, леко изоставам с обема за месеца, но пък качеството изглежда добре. Освен 600 в бета, почнах малко 200 зуум и регулар и 400 регулар маси в старса като играта определено е различна от ипокер. Интересна е, но засега нямам достатъчно семпъл, за да разбера доколко и дали има смисъл да се играе там.

Това е от мен засега.

Мачкайте здраво!
    • Браво , освен добрите резултати на кеш игрите се забелязва и че на МТТ фронта се представяш доста добре . Само в неделя ли играеш и отделяш ли време да изучаваш и МТТ формата , какво мислиш за бъдещето на Нл Cash games vs MTT online вариантите ?
    • @s.sybev
      В неделя май-често пускам мтт, но не само тогава. Като има някакви серии също. Освен това е важно да знам, че имам време да играя на спокойствие и ще мога да издържа да играя концентрирано ако дийпна. Иначе отделям сравнително малко време извън масите, главно дискусии с мтт играчи. Планирам да взема и малко коучинги за мтт в близко бъдеще, може би 10-15 часа до края на тази година ми звучи добре. Даже сега се надъхах още днес да пиша на момчето, с което съм говорил за тренировки да видя каква оферта ще пусне. И за кеша и за турнирите в средно срочен план, да кажем 3 години, все още виждам потенциал. Естествено от всеки си зависи до колко иска и ще вложи усилия да се подобрява. В общи линии всичко зависи до това колко адаптивни може да сме. За по-дългосрочен план не се наемам да прогнозирам.

@badhabit
      В интерес наистината си помислих "Я да видим сега какво ли ще изкара старса, за да ме преебе :)

@bmwteam
      третото гифче може би най-точно определя фиономията ми след ръката.
    • Здравейте,
      Тази седмица се очертава много тежка до момента. Общо взето си ме бие, кой където ме хване в бета, в старс са малко по-добре нещата, но пък там семпъла е малък. Лошия рън донякъде е подпомогнат естествено от не много добрата ми игра на моменти. Освен това пробвах да не селектвам маси, а да играя на ред и със сигурност и това се отрази. Но поне си начешах крастата да се блъскам с регвете за известно време напред :) .Ще трябва да коригирам някой работи и да възстановя ментала следващите няколко дни защото имам планове да кръшвам ноември и декември. Тези дни ще пусна и малко ръце. А сега понеже се наложи да си видя графиката от последните 3-4 дни ще я постна и тук:

Продължаваме напред!
    • Здравейте,
      Ето някоя и друга ръка да си кажете мнението:
      1/Рег, не от най-кадърните, разпада се масата и нямям статс как играе ху. Търн 3бет и стакване? ривър бет?

IPoker, $1/$2 No Limit Hold'em Cash, 2 Players

BB: $208.48 (104.2 bb)
      Hero (SB): $357.40 (178.7 bb)

Preflop: Hero is SB with 3 9
      Hero raises to $4.40, BB calls $2.40

Flop: ($8.80) 4 K 8 (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.90, BB calls $2.90

Turn: ($14.60) T (2 players)
      BB checks, Hero bets $10.22, BB raises to $34, Hero calls $23.78

River: ($82.60) 5 (2 players)
      BB checks, Hero ?

2/рег също не от най-читавите, около него се върти тази маса в общи линии
      Ривър може ли да фолднем, не виждам много какво бием?

IPoker, $2/$4 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $831.77 (207.9 bb)
      BB: $497.26 (124.3 bb)
      Hero (MP): $462.45 (115.6 bb)
      CO: $450.20 (112.6 bb)
      BTN: $672.56 (168.1 bb)

Preflop: Hero is MP with J Q
      Hero raises to $12, 3 folds, BB raises to $40, Hero calls $28

Flop: ($82) Q K Q (2 players)
      BB bets $41, Hero calls $41

Turn: ($164) 7 (2 players)
      BB bets $132, Hero calls $132

River: ($428) A (2 players)
      BB bets $284.26 and is all-in, Hero?
    • solarispoker wrote:

Здравейте,
      Ето някоя и друга ръка да си кажете мнението:
      1/Рег, не от най-кадърните, разпада се масата и нямям статс как играе ху. Търн 3бет и стакване? ривър бет?

IPoker, $1/$2 No Limit Hold'em Cash, 2 Players

BB: $208.48 (104.2 bb)
      Hero (SB): $357.40 (178.7 bb)

Turn: ($14.60) T (2 players)
      BB checks, Hero bets $10.22, BB raises to $34, Hero calls $23.78

River: ($82.60) 5 (2 players)
      BB checks, Hero ?

Бих сибетнал малко по-голям сайз на флоп, с цел да му взема повече пари, ако хитна и на другите улици. Не съм сигурен дали ще искам да се стаквам с тоя готов флъш, тъй като има по-добри, които ни бият. От друга страна рейджовете са ви широки и може да иска да те фолдва на купа на търн. Бих колнал. Ривър едва ли ще трапва готов флъш, може би би ги бетнал с някакъв малък сайз или халф.

2/рег също не от най-читавите, около него се върти тази маса в общи линии
      Ривър може ли да фолднем, не виждам много какво бием?

IPoker, $2/$4 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $831.77 (207.9 bb)
      BB: $497.26 (124.3 bb)
      Hero (MP): $462.45 (115.6 bb)
      CO: $450.20 (112.6 bb)
      BTN: $672.56 (168.1 bb)

BB bets $132, Hero calls $132

River: ($428) A (2 players)
      BB bets $284.26 and is all-in, Hero?

Тук бием само АК. А едва ли ще барелва с друго, освен с валю рейджа си. Фолд ривър ми се струва най-оптимален. KQ, AQ, KK, QQ - всичко те бие. Не виждам как ще барелва с JJ.
      Dechev
    • Втората ръка е интересна с JQcc. Мисля че можем да си фолднем като се има предвид, че рега ще ъндърблъфира в този спот никога няма да има достатъчно блъфове нали??? Спокойно можем да си фолднем на експлойт тука, ако мислим че е небалансиран рег.
    • solarispoker wrote:

Здравейте,

Tuk ne izbirame li bigger size?

BB bets $132, Hero ship?
    • @richiechichi
      Мерси за включването, сега като го разгледах опонента е фолд отвсякъде.

@mgamefish

1/Мисля, че за цялостната стратегия в подобни ситуации, на такива бордове не голям сайз, с по-голяма честота е по-добре, поне според мен де.
      2/По време на играта си мислех, че ще има блъфове, които исках да задържа + че евентуално ако шовна едва ли ще ми колва по-слабо, а сега след като го разгледах по-детайлно пича съм сигурен, че няма смисъл и ривъра трябва да е фолд;
    • За мен месеца приключи поне откъм игра. Трагични резултати, особено последните десетина дена:

В интерес на истината тилтнах доста лошо последните една-две сесии :( , а и почнаха да се появяват съмнения в наглед ясни ситуации, което е доста неприятно усещане.

Хубавото в цялата работа, е че винаги подобни ситуации са ми действали най-мотивиращо от гледна точка на цялостното ми развитие като покер играч и се надявам това да бъде така и сега.
      Днес малко анализ, някои изводи и поставяне на цели за ноември и декември и след това пак по масите.

Мачкайте здраво и не спирайте да се развивате!
    • solarispoker wrote:

@mgamefish

2/По време на играта си мислех, че ще има блъфове, които исках да задържа + че евентуално ако шовна едва ли ще ми колва по-слабо, а сега след като го разгледах по-детайлно пича съм сигурен, че няма смисъл и ривъра трябва да е фолд;
      Tuk predpolagam iskame da shipvame nqkoi draws i ne mislish li che tova combo e ok da shipnem kato i ne blockvame negovite draws?
    • mgamefish wrote:

solarispoker wrote:

@mgamefish

Tuk predpolagam iskame da shipvame nqkoi draws i ne mislish li che tova combo e ok da shipnem kato i ne blockvame negovite draws?

Не съм сигурен, че тук имам дроус, които искам да бутам, срещу този опонент, ти кои предлагаш?
    • Здравейте,
      Започна нов месец.
      Плановете за ноември и декември, а дори и до средата на януари са да ги натисна като Кевин Спейси осмокласник :) предвид, че последните години това се оказват най-добрите месеци за игра и откъм трафик и от към фийлд (три месеца - година хранят както са казали старите хора ;)) . Все пак ще внимавам да не прегарям и да не залагам твърде много на количеството за сметка на качеството. Естествено ще се постарая да работя достатъчно и и извъм масите. С треньора решихме да продължим заедно за поне още шест месеца като очаквам това да е +ЕВ решение и за двамата. Тези дни ще пусна по-детайлен пост цели ноември-януари, да си го имам черно на бяло за допълнителна мотивация.
      Мачкайте!
    • Здравейте,
      След сравнително големи даунове като този от края на миналия месец забелязвам, че винаги се налага да обърна внимание и на менталната част от играта. Проблема, който виждам, е че не го правя много систематично и опистаелно и не мога да следя дали имам прогрес или не достатъчно добре. В общи линии нещата, които правя са четене и препрочитане на the Mental game of poker и водене на някакви бележки. Знам, че повечето хора дори и това не правят, но все пак си отбелязвам, че мога да го правя много по-систаматизирано, за да се изплатят по-добре услията и времето, които полагам. Това също ще бъде добавено в целите ми за следващите няколко месеца (защо не и години). Освен вече споменатата TMGP си взех наскоро и Painless Poker на Томи Анджело, но стигнах до към средата и я оставих за по-натам, а мисля, че има валю в нея. Иначе малко в страни от покера прочетох "Фокусът" на Даниел Голман и останах с много добри впечатления и си мисля, че може да бъде полезна на всеки покер играя и не само естествено. Снапнах веднага и още една книга от същия автор, но засега е в waiting list-a, но ще споделя впечатления като я прочета.
      Ще се радвам ако препоръчате нещо интересно за четене/гледане или споделите как работите вие, за да си развивате менталната игра (майндсета) или някаква конкретна техника.

Мачкайте!