Блогът

• Prima, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $4.35 (108.8 bb)
      BB: $6.40 (160 bb)
      UTG: $4.58 (114.5 bb)
      Hero (MP): $4.22 (105.5 bb)
      CO: $3 (75 bb)
      BTN: $4 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with K Q
      UTG folds, Hero raises to $0.12, CO folds, BTN calls $0.12, 2 folds

Flop: ($0.30) J T 6 (2 players)
      Hero bets $0.18, BTN calls $0.18

Turn: ($0.66) 9 (2 players)
      Hero bets $0.66, BTN calls $0.66

River: ($1.98) J (2 players)
      Hero bets $0.70, BTN raises to $3.04 and is all-in, Hero calls $2.34

Display Spoiler
      Results: $8.06 pot ($0.12 rake)
      Final Board: J T 6 9 J
      Hero showed K Q and lost (-$4 net)
      BTN showed 9 9 and won $7.94 ($3.94 net)

4,5к ръце 23/17 Фолд Сибетфлоп 67, търн 50. С какво може да ми колва флоп - Всички покет чифтове (3бета му е 1.9 общия) АJ, KJ, QJ, Q8 - едва ли, да блокваме Q и K, но не ги изключвам. След пуша на ривър вярвах, че е фул хауснал, тъй като рейза му на ривър е 3%, но ми беше трудно да фолдна (трябваше).
      Dechev
    • mariyan wrote:

Prima, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $10 (100 bb)
      BB: $14.50 (145 bb)
      UTG: $10.15 (101.5 bb)
      MP: $13.31 (133.1 bb)
      CO: $10.40 (104 bb)
      BTN: $18.56 (185.6 bb)

Preflop: Hero is SB with J T
      3 folds, BTN raises to $0.20, Hero raises to $0.70, BB calls $0.60, BTN folds

Flop: ($1.60) 8 6 T (2 players)
      Hero bets $0.70, BB calls $0.70

Turn: ($3) 9 (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($3) Q (2 players)
      Hero bets $1, BB raises to $3.50, Hero calls $2.50

Results: $10 pot ($0.30 rake)
      Final Board: 8 6 T 9 Q
      Hero showed J T and won $9.70 ($4.80 net)
      BB showed 8 8 and lost (-$4.90 net)

Лошия от BB е за момента 31/4 за 178 ръце.
      Мисля, сибет с размер близо до пота ще най-оптимален. След преглед и на ривър сайзинга ми няма смисъл, след като хитнах, реших да колна, все пак има от кои ръце да приберем пота?
      Срещу този фолд префлоп, или кол ако искаш да видиш флопа срещу рибата и ББ не е много активен, ама по-добре фолд.
    • mariyan wrote:

Prima, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $4.35 (108.8 bb)
      BB: $6.40 (160 bb)
      UTG: $4.58 (114.5 bb)
      Hero (MP): $4.22 (105.5 bb)
      CO: $3 (75 bb)
      BTN: $4 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with K Q
      UTG folds, Hero raises to $0.12, CO folds, BTN calls $0.12, 2 folds

Flop: ($0.30) J T 6 (2 players)
      Hero bets $0.18, BTN calls $0.18

Turn: ($0.66) 9 (2 players)
      Hero bets $0.66, BTN calls $0.66

River: ($1.98) J (2 players)
      Hero bets $0.70, BTN raises to $3.04 and is all-in, Hero calls $2.34

Display Spoiler
      Results: $8.06 pot ($0.12 rake)
      Final Board: J T 6 9 J
      Hero showed K Q and lost (-$4 net)
      BTN showed 9 9 and won $7.94 ($3.94 net)

4,5к ръце 23/17 Фолд Сибетфлоп 67, търн 50. С какво може да ми колва флоп - Всички покет чифтове (3бета му е 1.9 общия) АJ, KJ, QJ, Q8 - едва ли, да блокваме Q и K, но не ги изключвам. След пуша на ривър вярвах, че е фул хауснал, тъй като рейза му на ривър е 3%, но ми беше трудно да фолдна (трябваше).
      Тук аз предпочитам ч/к на флопа, търна както си играл е добре. На ривъра по принцип моето наблюдение, че избягват като цяло да блъфират пеърнати бордове, така че фолд по-добре.
    • Малко да раздвижим Блога, ще се включите ли?

- Та продължавам усилено да цъкам, като до сега го правих по 2 часа на ден - 1к ръце (понякога правя и над 1к), нали тук говорим когато работя (след 8 дневен работен ден), без сатъдрей и съндей - там повече(2к - 4 часа игра)!

- Смятам, че 1к ръце на ден са ок, но не достатъчни за развитието ми. От днес ще се старая да правя по 1.5к ръце през седемицата и по 3к през уикендите, как ви звучи?

Въпросите ми към вас са следните, като ще се радвам наистина да се включите:

1. По колко часа/ръце игра правите на ден?

2. Според вас какво количество ръце/часове е най-оптимално да се прави дневно?

3. С какво загрявате и по колко време го правите?

4. Мотивирате ли се по някакъв начин преди сесия, било то с клип, цитат, книга?

5. Правите ли почивки по време на сесии и по колко минути?

6. Ако да, колко време трае една от сесиите ви?

Тези въпроси ми изникнаха в момента, ако някой има да допълни още нещо ще бъде перфекно!!

До скоро и успех по масите, машини!
      Dechev

The post was edited 1 time, last by mariyan ().

• Ето малко играта от днес:

Успявам да правя по 3к както споменах горе, когато не съм на работа, та ще гледам да се предържам към плана!

Шотвам нл10, в момента искам да изградя хубава банка, когато ме съкаутват да ми е спокойно(40-45 бай-ина) и скоро ще завъртам колелото само на 10.

Айде успех!
      Images
      • 24.09.2016.jpg

75.77 kB, 1,225×115, viewed 42 times
      Dechev
    • mariyan wrote:

Малко да раздвижим Блога, ще се включите ли?

- Та продължавам усилено да цъкам, като до сега го правих по 2 часа на ден - 1к ръце (понякога правя и над 1к), нали тук говорим когато работя (след 8 дневен работен ден), без сатъдрей и съндей - там повече(2к - 4 часа игра)!

- Смятам, че 1к ръце на ден са ок, но не достатъчни за развитието ми. От днес ще се старая да правя по 1.5к ръце през седемицата и по 3к през уикендите, как ви звучи?

Въпросите ми към вас са следните, като ще се радвам наистина да се включите:

1. По колко часа/ръце игра правите на ден?

2. Според вас какво количество ръце/часове е най-оптимално да се прави дневно?

3. С какво загрявате и по колко време го правите?

4. Мотивирате ли се по някакъв начин преди сесия, било то с клип, цитат, книга?

5. Правите ли почивки по време на сесии и по колко минути?

6. Ако да, колко време трае една от сесиите ви?

Тези въпроси ми изникнаха в момента, ако някой има да допълни още нещо ще бъде перфекно!!

До скоро и успех по масите, машини!
      Здрасти,

Интересна тема за размисъл:

1. В добрите си дни по около шест часа се стремя да направя, ако имам и урок или имам други неща свързани с покер по-малко,рядко успявам по повече в последно време заради редижа фактори;
      2. За всеки е различно, но докато усещаш, че си фокусиран и играеш добре няма причина да спираш; Важно е да експериментираш и да видиш как се чувстваш най-добре.
      3. Напоследък загрявам преди сутрешната сесия като преглеждам нещата от последния коучинг, който съм взел за около петднадесет минути. Имам и по-бърза загрява за около три минути - прегелждам си списъка с потенциални дразнители и ги махам, както и си отварям всичко необходимо (също имам списък) - Лобита,ХМ2, други програми, вода. Записвам си колко искам да играя и ако има нещо на което да обърна внимание и скачам;
      4. Нямам нещо конкретно, мисля, че горната загрявка е достатъчна.
      5 и 6. Ориентировъчно гледам на всеки петдесет - петдесет и пет минути да правя по пет почивка. По време на сесичта сменям стола с една топка за известен период или играя прав. АКо усетя, че не играя добре спирам по-рано, акоо пък чувствам че играя А играта си продължавам по-дълго;

Иначе по по 2 часа след работа и 4 уикендите е доста сериозно постижение, незнам как ти остава време за друго? :). Хубаво е щом искаш да се развиваш да отделиш и време за работа извън масите ако не го правиш.

ГЛ!

The post was edited 1 time, last by solarispoker ().

• Здраст Марто!

Радвам се, че се включи!

1. 6 часа игра - машина :)

5. За почивките между сесиите е супер. Аз гледам като се зомбирам или усетя разконцентрация, да спра за малко, да се разсея с нещо и пак сядам.

Правил съм и сесии без почивка, като си мисля, че всичко е наред, но всъщност не осъзнавам как се разконцентрирам и губя фокус, та гледам да не играя без почивки вече.

solarispoker wrote:

Иначе по по 2 часа след работа и 4 уикендите е доста сериозно постижение, незнам как ти остава време за друго? :). Хубаво е щом искаш да се развиваш да отделиш и време за работа извън масите ако не го правиш.

ГЛ!

Ами прибирам се към 17:10-15, 3 или 4 дни в седмицата ходя на фитнес, като гледам в 18:30-40 да съм се прибрал, за да мога към 19:00, 19:15 да съм залегнал по масите вече.
      След това трябва и внимание на приятелакта да обърна и в общи линии за момента ми се получава съчетаването на тези всичките действия :)

Не мога все още да вместя в дневния график четенето на книга, да кажем по 30 минути на ден, но ще успея да го правя и това.

Успех!
      Dechev
    • Ок, но когато започнеш да губиш концентрация и кликаш бутона на мишката само, без да има добър мисловен процес, какъвто си имал преди 30 минути, започва да става кофти, затова предпочитам малко рест.

Иначе си прав за фишовете де :)
      Dechev
    • Здравей , според мен гледай колко време и на какво ниво играеш , ръцете какво те топлят не знам (мое мнение ).Аз лично правя 60 макс 90 мин сесия и правя 3 или 4 сесии за деня , зависи колко ми се играе ( и как рънвам най-вече , слаб ми е майнд сета ) .А за почивките ти най- добре си знаеш има дни в които 5мин са ти ок , има и такива в които час не ти стига .А за това колко е оптимално при всеки е различно и се влияе от различни фактори
      За загрявка или си преглеждам по големите ръце , правя си бележките от предния ден или ако не ми се пише си пускам 1/2 спинака малко да се адаптирам на покер вълна(не повече от 15/20 мин).
      За мотивиране преди си пусках 2/3 парчета които супер много ме надъхваха , но скоро не съм го правил , не усещам като да ми липсва :) .
      Хубаво е да имаш цели и да ги преследваш , но ще ти дам еидн съвет ( тука най- вероятно доста ще ме насолят , но за мен си съм стигнал до този извод )стреми се към тях но не на всяка цена и със всички средства , понякога това да гониш определени цели се превръща в автогол.Играй тогава когато имаш желание и си в кондиция да играеш.Не играй по задължение , за да си направиш часовете , да избиеш бонуса и т.н.Идва момент когато без да усетиш започваш да вършиш всичко машинално и без желание , при мен беше така надявам се при теб всичко да е ок и да продължаваш напред .GL :thumbup:
    • Спираш да си търсиш оправдания, сядаш и играеш. Това е.

Слаба концентрация, не знам си какво. Играй 5 поредни сесии по 5 часа, без да спираш и след това няма да губиш концентрация за 2-3 часа сесия, няма и да я усетиш.
    • miserry wrote:

Спираш да си търсиш оправдания, сядаш и играеш. Това е.

Слаба концентрация, не знам си какво. Играй 5 поредни сесии по 5 часа, без да спираш и след това няма да губиш концентрация за 2-3 часа сесия, няма и да я усетиш.
      got it
      Dechev