+EV app-ове извън покера

• +EV app-ове извън покера

Здравейте,

Ще споделя тук някои от приложенията извън покера, които са ми +EV и с които толкова съм свикнал, че не искам да си представям какво ще е, ако ги няма от утре.
      Ще се радвам и вие да споделите, ако имате любими.

1) Todoist
      До сега най-ефективния инструмент за организиране на задачи/идеи, на който съм попадал.
      Ако ви идват повечко задачите/идеите и понякога пропускате по някоя, този органайзер ще ви помогне. Кефи ме това, че си го инсталирате на всички устройства и имате достъп до информацията си от всички тях.
      iOS, Android, Win.

2) Google Calendar
      Ако в дневните ви ангажименти влизат събития, обвързани с ден и час става малко сложно да запомните всичките. Тук идва календарът, в който може да си боцвате всяко събитие и той да ви подсеща в оказан от вас времеви аванс (става и за рождения ден на тъщата).
      Има много календар-приложения, като може би най-популярното и това, което аз ползвам е това на Google. От скоро има и опция да се отбелязват задачи, които не са свързани с ден и час. На разположение за iOS, Android, Win.

3) Finances
      До скоро бях малко скептичен за идеята да се следят разходите. Бях нещо от сорта на "Айде стига съм си съкращавал разходите, това ще води до лишения". Но всъщност самата идея да се следят месечните разходи не е никак лоша и е една от първите активности, за които финансовия ви консултант би ви посъветвал. Якото е че може да проследите по кои направления колко пари харчите. Ако до сега не сте си водили отчет на разходите, опитайте, често ще сте изненадани от някои резултати. Този тип проложения са широко разпространени както за iOS, така и за Android.

4) Evernote
      Случвало ли ви се е да искате да си водите бележки за каквото и да било и винаги да отваряте произволни .тхт документи на десктопа си, които след време стават няколко със заглавия New Document :D Е на мен ми се е случвало. Тук идва ред на най-използваното приложение за водене на записки - Evernote. Също достъпно от компютъра и телефона - синхронизирано.
      Regards,
      Dean