Време за реакция

• Време за реакция

Темата май не е за форума със стратегия, така че ще я пусна тук.

Та на нея - последните дни се чудя до колко времето ми за реакция на дадена ръка/ситуация има отношение към играта на опонента.
      Имам предвид, че като играя на много маси често правя някои неща на полу-автомат и така например повечето ми действия са за около секунда след като е дошъл моят ред, независимо на коя улица е действието или какво е то.

Не знам дали само ми се струва така, или наистина се случва, но имам чувството че така ми фолдват много по-често от обичайното, дори да искам игра.

Е - дали само си въобразявам, или да забавя малко темпото? Нямам предвид да мина на другата крайност и да стигам до time bank, но да задържам реакцията до 3-4-5 секунди.
    • Основната тенденция при повечето играчи е - бърз бет = сила, бавен бет по-вероятно да е блъф. Причината е проста - за едното не се иска много време да го решиш, когато имаш очевиден валюбет, докато за блъф се изисква повече време да прецениш дали е ок. Освен това хора, които играят на много маси имат основателна причина да реагират за различен тайминг, според това къде им е фокуса в момента/има ли други горещи спотове.
      Разбира се тези тенденции много често и могат да ни подведат. Но понякога тайминг тела дава наклон в спорни спотове. Тъпото е, че повечето добри регове си имат представа от това и често може да фейкват тайминг, като джамват нътс в последната секунда на банката и подобни приоми.

Как да сме unexploitable? Като гледаме да взимаме решенията за долу-горе сходни времена. Като колко по-ранна е улицата, толкова по-малко може да мислим и обратно.
      Regards,
      Dean
    • Това което казваш може да се каже, че е така но може и да се каже така:
      Бърз бет=сила, защото го е решил и е очевиден валюбет, но може да значи и блъф (очевиден, или просто човека го е решил предварително).
      Може да се интрепетира по всякъв начин. Но едно знам, че има значение и определно ако хванеш лийк на определен човек какво прави, е много
      добре. Мен много ми е смешно, когато някой 3-бетне получи 4-бет и чака докрай за да бутне АА.
      Какво си мисли, като мисли докрай ще ме накара да си мисля, че блъфира и да го колна с няква странна ръка ли.
      Аз ако съм 4бетнал АК няма да го фолдна примерно. Та как мислите, какъв е замисъла на хората, които бутат АА в последната секунда ?
    • На мен, често не ми хваща бутона като натискам на него - това в ПКР. Примерно натискам "raise" обаче нищо не става, трябва да цъкна върху някоя друга маса първо и после пак на тази която искам. Понякога и 2рия път не става. Като имам силна ръка ми се е случвало да натискам като обезумял по всички маси, щото тая дето искам не "хваща" :)
      Даже съм правил някакви микро 3бети с АА малко преди да ми ауто фолдне.